У Кропивницькому тепло у 75 відсотків будинків та майже на всіх соціальних об’єктах

З 840 житлових будинків комунальної власності станом на ранок 20 жовтня опалюються 629, що становить 75 відсотків. Без тепла – 211. Найбільше таких – у центрі Кропивницького, який обслуговує комунальне підприємство “Теплоенергетик”. Причина – аварії на тепломережах. Однак тепловики їх швидко ліквідовують – тільки за останню добу було ввімкнено опалення у 34 будинках.
Про проблеми початку опалювального сезону в обласному центрі на прес-конференції у міській раді повідомили начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко, заступник директора ДП “Кіровоградтепло” Анатолій Таран та директор КП “Теплоенергетик” Тетяна Соколенко.
Анатолій Таран:
– Зараз всі 20 котелень нашого підприємства працюють у штатному режимі. Довелось докласти максимум зусиль, щоб запустити найбільшу у місті південно-західну котельню, яка обслуговує 302 житлові будинки у мікрорайоні Космонавтів. Проблема у тому, що частина мешканців продовжує встановлювати “автономки”, що призводить до розбалансування систем теплозабезпечення. Крім того, “рвуться” внутрішньобудинкові мережі. Є пориви й на магістральних трубопроводах. Зараз таких шість. На всіх ділянках ведуться аварійні роботи.
Тетяна Соколенко:
– На території обслуговування КП “Теплоенергетик” лагодять труби за 25 адресами. Найбільш проблемні ділянки на вулицях Київській та Гагаріна. Також сталися пориви й на вулицях Гоголя, Великій Перспективній, Юрія Олефіренка, Михайлівській, Арсенія Тарковського та ін. На жаль, мешканці 20 будинків, де були створені ОСББ, досі не звернулись на підприємство із заявками про подачу теплоносія: чи то голови цих об’єднань не знають процедури, чи з якихось інших причин.
Вчасно розпочався опалювальний сезон у селищі Новому. Зараз там запущена котельня колишнього ливарного заводу, яка забезпечує теплом майже все селище. Вона досить енергозатратна, але іншого виходу ми не мали. Сподіваюсь, що вже з наступного року стане можливим будівництво у селищі сучасної котельні. Підприємство зараз працює у штатному режимі, запущено турбіни ТЕЦ, теплоносій буде подаватись безперебійно.
Віктор Кухаренко:
– Проблема із вчасною подачею теплоносія у житлові будинки виникла, передусім, через зношеність зовнішніх трубопроводів, розбалансування внутрішньобудинкових мереж через масове відключення кропивничан від централізованого опалення.
Під час гідровипробувань мереж сталось 180 поривів на магістральних тепломережах. Всі вони ліквідовані. Але на найпроблемніших ділянках, як-от на вулицях Гоголя та Київській, потрібно повністю замінювати труби – ремонт на вулиці Гоголя “потягне” на 12 мільйонів гривень, на Київській – на 10 мільйонів. У цьому році обмежуємось лише поточними ремонтами. А вже в наступному почнемо робити капітальні.
Цілодобово працює й наше комунальне підприємство “Аварійно-диспетчерська служба”. За номером телефону 15-80 кропивничани можуть повідомити не лише про аварійну ситуацію, а й отримати інформацію стосовно діяльності теплових підприємств. На ліквідації поривів працюють п’ять аварійних бригад. І, сподіваюсь, що вже найближчими днями тепло буде скрізь.
Також хочу заспокоїти мешканців Кропивницького, що нарахування плати за тепло відбуватиметься безпосередньо від дня подачі тепла в помешкання. Якщо ж у квартирі температура буде нижчою від 18 градусів за Цельсієм, то мешканці вправі звертатись до ЖЕО та теплогенеруючих підприємств для створення комісії для перерахунку плати за тепло.
А тим часом...
Ситуація з опаленням у дитячих садках контрольована
На ранок 19 жовтня не опалювалися шість дитячих садків Кропивницького. У кожному із цих дошкільних закладів побував особисто міський голова Андрій Райкович, щоб на власні очі побачити, в яких умовах перебувають діти.
У ДНЗ № 2 “Ятранчик” (вулиця Шевченка) дітлахи готувались до обіду, коли міський голова приїхав туди. Хоча заклад і не отримував ще тепла через порив мережі у центральній частині міста, але завдяки старанням колективу вдалося температуру в приміщеннях довести до 19 градусів – ввімкнули електрообігрівачі. Батьки принесли для дітей додаткові ковдри.
– Ситуація у нас не критична, – каже завідуюча Анжела Міліченко. – Проводимо рухливі ігри. Спати діти лягають у колготках, кофтинках. Це, звичайно, трохи не зручно, але батьки ставляться з розумінням.
Мама вихованки “Ятранчика” Наталія Щербина розповідає, що садочок цей хороший, вихователі дуже добре ставляться до дітей, тому ті радо щодня поспішають сюди, але зараз намагаються забрати дітей раніше, щоб не залишались на обідній сон, бо постіль холодна.
Гірша ситуація у дитсадку № 28 “Зірочка”, що на Студентському бульварі. Тут температура в групах не піднімалась вище 16 градусів. Але дітки у гарному настрої, вони тільки-но прийшли з прогулянки. Вихователька Тетяна Марченко розповіла, що з низькою температурою у приміщеннях борються включаючи “дуйчики”, конвектори, організовують для дітей рухливі ігри. Звичайно, не всі батьки приводять дітей, коли в групах холодно. Тим більше, що зараз оголошено шкільні канікули, і молодших дітей залишають вдома на старших.
– Нашому дитсадку – 55 років,споруда міцна, тепла, – говорить завідуюча ДНЗ №28 Світлана Пивоварова. – Взимку у нас завжди дуже тепло. А от перехідний період просто треба пережити.
У ДНЗ “Гніздечко” опалення того дня, коли міський голова інспектував дитячі садки, зранку ввімкнули. Завідуюча Зінаїда Бобрикова розповіла, що приміщення ще не встигло прогрітись, температура не вища 16 – 17 градусів, тому дітки тепло одягнуті.
– Обігрівачі є в кожній групі, – каже завідуюча. – Сьогодні прийшли 94 малюків, а зазвичай – до 200, хоча за списками у нас 300 вихованців.
– Я особисто контролюю ті об’єкти, де ще не підключено теплопостачання, – наголосив Андрій Райкович. – Ми розпочали опалювальний сезон дещо раніше, виконавчий комітет прийняв рішення про ввімкнення опалення у закладах бюджетної сфери та житлових будинках ще 13 жовтня. Всі підготовчі заходи до початку опалювального сезону були виконані. Наші теплогенеруючі підприємства ДП “Кіровоградтепло” ЦНТІ УНГА та КП “Теплоенергетик” отримали газ, запрацювали всі котельні міста, але через зношеність тепломереж сталось чимало поривів. Тепер там працюють мало не цілодобово аварійні бригади. Тепловики щогодини підключають нові об’єкти до опалення, роблять все, щоб дитячі садочки були підключені до тепла першочергово. Школи плануємо почати опалювати з 27 жовтня, аби прогріти класи до 31 жовтня, коли діти повернуться з канікул. Тепло вже і в більшості лікарнень. Я особисто проінспектував усі медзаклади, щоб пересвідчитись в цьому. Отже, ситуація контрольована.
Коли верстався номер, стало відомо, що три дитсадки вже підключено до тепла. Не опалюються тільки “Ятранчик”, “Зірочка” та “Горобинка”. Залишаються поки не обігрітими три заклади охорони здоров’я: КЗ “Центральна міська лікарня, дитяча міська поліклініка та міська стоматологічна поліклініка №1.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також