У Кіровограді знайшли у динях та цибулі нітрати


Новини
2014-08-01 13:22:28
У динях і цибулі, що продаються на ринках Кіровограда, виявлено перевищення вмісту нітратів

Спеціалісти Кіровоградського міжрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби в області здійснюють моніторинг щодо вмісту нітратів в овочах, фруктах, зелені, баштанних культурах.

Відповідно до графіка проводиться відбір та дослідження їх зразків на вміст нітратів. З початку сезону досліджено 26 проб перелічених культур. Якщо травневі результати дослідження засвідчили, що нітрати в овочах, зелені в межах норми, то липневі дані інші - виявлено перевищення нітратів у 4 пробах, а саме: в 3 пробах динь та 1 пробі цибулі ріпчастої. Зразки овочів, фруктів, зелені і баштанних культур були відібрані на ринках обласного центру - Центральному, Колгоспному, муніципальному «Черемушки» та оптовому, що на вул. Героїв Сталінграда.

Нітрати – це небезпечні хімічні сполуки. Потрапляючи в їжу з овочами й фруктами, вони в перевищених кількостях викликають отруєння, різні захворювання серцево-судинної, нервової, травної систем. А постійне вживання фруктів і овочів з підвищеним вмістом нітратів може спричинити рак шлунка, ціаноз, тахікардію.

Ось чому дітям до трьох років та вагітним жінкам узагалі забороняється вживати ранні овочі та фрукти, а решті споживачів необхідно пам’ятати, що, відповідно до норм ВООЗ, допустима добова норма нітратів для дорослої людини становить 5 мг на 1 кг ваги.

Найбільше схильні до накопичення азотистих сполук листова капуста, салат, редис, зелена цибуля, кріп, шпинат. На другому місці - червонокачанна капуста, огірки, брокколі, цвітна капуста, кабачки, селера, морква, білокачанна капуста, редька. Найменш небезпечні бобові (горох, квасоля), картопля, солодкий перець, брюссельська капуста, помідори і ріпчаста цибуля.

Крім того, багато господарств для якнайшвидшого дозрівання овочів використовують добрива та стимулюючі речовини. Чим вище концентрація цих речовин, тим небезпечніші овочі.

Держсанепідслужба звертається до населення області: купуючи овочі та фрукти, баштанні культури на ринку, вимагайте в продавця експертний висновок про якість продукції.

Надійніше купувати овочі в магазинах. Там від виробників приймають продукцію з необхідними документами, що засвідчують її якість, в тому числі щодо результатів досліджень на нітрати. Ринки не завжди можуть забезпечити такий жорсткий контроль якості, а про стихійні ринки і взагалі мови немає.

Не нехтуйте корисними рекомендаціями задля збереження вашого здоров’я!



Начальник відділу Кіровоградського

міжрайонного Управління Головного

управління Держсанепідслужби

у Кіровоградській області Т.О.Третяк

Читайте також