У середу та четвер обидва теплопостачальних підприємства запустили всі свої котельні. Про це повідомив кореспонденту "ВГ" секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський.
Зрозуміло, що в ході заповнювання мереж гарячою водою можуть виникати пориви, аварії, але і тепловики, і працівники ЖЕКів обіцяють, що ліквідовуватимуть їх оперативно.
Раніше ж на нараді у понеділок начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександр Хачатурян повідомив, що Кіровоград повністю готовий до початку опалювального сезону. КП “Теплоенергетик” завершує підготовку до роботи обладнання, що дозволить використовувати для опалення не газ, а мазут. Наразі виконано близько 80 відсотків запланованого обсягу робіт, повідомив начальник головного управління.
При підготовці житлового фонду до зими головна увага приділяється сьогодні стану електричних щитових, звернув увагу Олександр Хачатурян, адже очікується, що з початком холодів навантаження на електричні мережі житлових будинків зросте в рази. Роботи з ремонту електричних щитових виконуватимуться протягом всього опалювального сезону.
Повністю готова до роботи в зимових умовах і вся наявна комунальна техніка, закуплено 210 тонн технічної солі і достатню кількість відсіву.
Належним чином підготувалися до зими й навчальні та лікувальні заклади обласного центру. В цьому запевнили у вівторок на прес-конференції заступник міського голови Вадим Дрига, начальники управління охорони здоров’я та освіти Оксана Макарук і Лариса Костенко.
За їхніми словами, вживаються й заходи щодо переведення бюджетних закладів на альтернативні види палива. Серед лікувальних установ свої автономні системи теплозабезпечення мають амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селищі Гірничому, друга поліклініка на вулиці Валентини Терешкової та амбулаторія на вулиці Казанській. В пологовому будинку №1 також є автономна котельня газового опалення. Тут вже другий тиждень, як підключено опалення, правда, поки на вулиці було тепло, його вмикали лише вночі, щоб підтримувати належний температурний режим у палатах та пологових залах. Крім того, розглядається питання про підключення міської лікарні швидкої медичної допомоги до автономного теплозабезпечення. Є приватна організація, яка зараз виконує облаштування котельні цього закладу. Як тільки всі роботи будуть виконані, а фірма отримає ліцензію на надання послуг, з’явиться можливість забезпечувати лікарню теплом в автономному режимі. Така ж автономна котельня найближчим часом запрацює і в ЗОШ №15, що на Лелеківці біля амбулаторії на вулиці Казанській.
У лікувальних закладах міста виконано великий обсяг ремонтних робіт, запроваджувались заходи з енергозбереження, зокрема в усіх медичних закладах встановлені теплові лічильники, триває заміна вікон та дверей на металопластикові.
У цьому році замінено тепломережі в стаціонарі №2 центральної міської лікарні та в дитячій міській лікарні “Добруджа”. Ці заклади вже отримали акти готовності та готуються до прийому теплоносія.
Також в двох медзакладах міста – лікарні швидкої медичної допомоги та центральній міській лікарні – вже встановлені дизельні генератори автономної подачі електроенергії на випадок віялових відключень.
Серед навчальних закладів 12 мають свої газові котельні. Чимало із них було ввімкнено раніше, ніж котельні теплопостачальних підприємств. У школах та дитсадках також виконано великий обсяг робіт – було виконано ремонт комунікаційних мереж, встановлено п’ять теплових лічильників й таке інше.
Лариса Костенко повідомила також, що 27 жовтня у Кіровограді розпочнуться канікули і триватимуть вони до 2 листопада. І тоді, з першого листопада, почнуть централізовано опалювати ті заклади, які своїх котелень не мають.
Паралельно освітяни ще й опрацювали заходи на випадок складних погодних умов взимку. Якщо будуть сильні холоди та морози, то вже відпрацьовано робочі години, що в загальному обсязі становить зайвих 10 днів. Це дасть можливість збільшити зимові канікули. Можливо, доведеться перевести старшокласників в ті навчальні заклади, де є автономні котельні, щоб дати їм можливість безперервно навчатись для належної підготовки до складання випускних іспитів та зовнішнього незалежного оцінювання знань. Отже, розглядається декілька варіантів розвитку подій. Який з них буде застосовано, покажуть час та погодні умови.