Тяжко, довго і не без демагогії

Засідання п’ятої сесії міської ради, яке відбулося 2 листопада, було непростим, бурхливим та тривалим. Розпочавши роботу о десятій годині, порядок денний депутати затвердили лише о чотирнадцятій і, хоча попрацювали до двадцятої, всі 190 питань порядку денного так і не розглянули.
Перед початком сесійного засідання на дві години затяглися виступи громадських активістів, які порушували різноманітні проблеми – виділення земельних ділянок, підтримки ОСББ, ситуації із садово-городніми товариствами й таке інше. Правда, далеко не всі говорили щось конкретне, але присутні вислухали всіх – недарма Кропивницький, відповідно до рейтингу Асоціації міст України, ввійшов нещодавно до десятки найдемократичніших обласних центрів.
Або один повноцінний
потужний заклад,
або два "огризки"
Потім на трибуну почали виходити працівники пологового будинку №2 ім. святої Анни, які в цей день, дізнавшись, що депутати збираються розглянути питання про реорганізацію пологових будинків, пікетували міську раду.
Вони наголошували на тому, що пологовий будинок не можна закривати, оскільки тут жінки не лише народжують, а й лікуються від різноманітних гінекологічних захворювань, що не можна скорочувати колектив і так далі. А громадські активісти наполягали на проведенні громадських слухань. На бік пікетувальників стала і частина депутатів. Однак аргументи медиків були більш переконливими. Вкотре вони підкреслювали, що обласний центр вкрай потребує сучасного перинатального центру, адже обласний не справляється з навантаженням, бо обслуговує жінок з усієї області.
– Я завжди була переконана у необхідності створення сучасних перинатальних центрів, обладнаних новітньою медичною апаратурою, де сконцентровані найкращі спеціалісти, які зможуть надати повноцінну допомогу в екстрених випадках породіллі та новонародженій дитині, – сказала головний акушер-гінеколог області Наталія Журжер. – Завдяки тому, що був створений обласний перинатальний центр третього рівня, майже на 30 відсотків зменшився рівень смертності новонароджених. Об’єднання пологових будинків в один потужний медичний заклад – це єдиний оптимальний і раціональній варіант. Інакше, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України, в обласному центрі замість одного повноцінного і сучасного закладу залишаться дві лікувальні установи із зменшеним фінансуванням, скороченими персоналом та ліжковим фондом. Створення перинатального центру другого рівня у Кропивницькому вкрай необхідне, адже це єдиний обласний центр в Україні, де ще немає такого закладу.
Про нові можливості в разі відкриття в місті перинатального центру розповіла і заступник головного лікаря пологового будинку №1 Тамара Грач. Після капітального ремонту приміщення закладу, закупленого медичного обладнання для допомоги породіллям та виходжування недоношених дітей тут буде створено повноцінний перинатальний центр з високим рівнем надання медичної допомоги. А якщо його не відкрити, то повістю зруйнується вся система акушерсько-гінекологічної, ургентної та неонатологічної допомоги населенню.
На необхідності створення перинатального центру другого рівня в обласному центрі наголосила й завідуюча обласним перинатальним центром Тетяна Мітєва:
– У нашому центрі вдається виходжувати 73 відсотки новонароджених вагою до одного кілограма. В той час, як п’ять років тому було 25 відсотків. А новонароджені вагою до 1,5 кілограма виходжуємо стовідсотково. Це перемога! І медичній спільноті міста потрібно взяти курс на створення саме аналогічного перинатального центру, адже наших потужностей вже не вистачає для того, щоб обслуговувати всіх.
Виступила перед присутніми у сесійній залі й Євгенія Іляшенко – пацієнтка з нирковою недостатністю, яка вже дев’ять років живе завдяки гемодіалізу. Справа в тім, що в разі реорганізації пологового будинку №2, в його корпусах планується відкрити міське відділення гемодіалізу. Зараз обласна лікарня не справляється із тією кількістю пацієнтів, кому життєво показана процедура гемодіалізу. 200 хворих чекають своєї черги.
– Іншими словами, ці люди прагнуть потрапити на звільнене місце, і на моє також, – скказала жінка. – Щоб вижити, вони чекають нашої смерті, а я хочу прожити ще років двадцять.
– Вкотре хочу наголосити для всіх тих, хто виступає проти об’єднання пологових будинків, що всі спекуляції стосовно того, що приміщення буде приватизоване, – безпідставні, заклад залишається територією медицини, і крапка, – підсумував обговорення міський голова Андрій Райкович. – У корпусах пологового будинку №2 розмістимо гемодіалізний центр, що дозволить надавати відповідну допомогу хворим на ниркову недостатність. Також там діятимуть інші відділення – хірургія, травматологія. Залишиться й жіноча консультація. І у черговий раз повторюю – колектив ніхто не скорочуватиме! Однак якщо депутатам потрібні ще якісь роз’яснення, пропоную питання реорганізації перенести на наступні засідання.
Далі депутати ще кілька годин коригували порядок денний.
Кошти
для військового
містечка
До порядку денного, за пропозицією секретаря міської ради Андрія Табалова, було включено питання про виділення одного мільйона гривень на розробку проектної документації для будівництва військового містечка на вулиці Леваневського.
– Питання обговорювалось з обласною владою, і було вирішено, що ще один мільйон гривень буде виділено для цього з обласного бюджету, – відзначив Андрій Табалов. – Адже на житло очікують бійці 3-го полку спецпризначення та інші учасники антитерористичної операції на сході країни.
Згодом депутати кошти виділили.
Розглянули
майже півсотні
депутатських запитів
Як повідомив Андрій Табалов, за міжсесійний період надійшли 425 депутатських запитів, з них 380 стосуються надання матеріальної допомоги малозабезпеченим кропивничанам. Депутати допомогу виділили. А потім почали вносити нові запити. Зокрема, колеги підтримали депутата Олександра Цертія щодо необхідності створення програми з облаштування територій біля земельних ділянок, що відводяться учасникам АТО. Погодились із Олегом Краснокутським щодо визначення необхідних ресурсів для підтримки дітей-сиріт та виділення їм житла. Підтримали зауваження Володимира Смірнова щодо процедури підготовки та винесення на розгляд депутатів земельних питань. Як і запит Сергія Бойка про обстеження житлового будинку №7, корпус 2 на вулиці Кропивницького, який руйнується через зношеність водопровідних та каналізаційних внутрішньобудинкових мереж.
Правда, варто зауважити, що деякі інші депутатські запити були досить дивними – вони фактично дублювали вже діючі у місті програми. А окремі виступи можна назвати суцільною демагогією. Склалося враження, що окремі депутати сприймають сесійну трибуну як вдале місце для самопіару. І це один із тих факторів, через який сесія настільки затяглася і депутати не встигли розглянути ряд важливих соціальних рішень, які "перекочували" на наступну сесію.
Тепер голів
депутатських комісій обиратимуть
на один рік
Гостру дискусію викликало обговорення проекту рішення, яким обмежується термін перебування на посадах голів постійних депутатських комісій одним роком. Частина депутатів, зокрема Олександр Цертій, Валентина Яремчук, побачили у запропонованому варіанті проекту розбіжності з нормами чинного законодавства України. Натомість Андрій Табалов висловив переконання, що прийняте рішення активізує роботу комісій, змусить їх голів працювати активніше, з огляду на обов’язкову звітність за виконану роботу, а начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк заявила про відповідність проекту рішення чинному законодавству. Після тривалого обговорення депутати таки прийняли зміни до положення про постійні депутатські комісії з поправкою міського голови Андрія Райковича, яка виключила обмеження обрання одного депутата головою комісії не більше двох разів за каденцію.
Мережі селища Нового передадуть на баланс "Дніпро-Кіровоград"
На попередніх сесійних засіданнях депутати не раз наголошували на необхідності заслухати інформацію про формування тарифів на водопостачання та водовідведення. І ось генеральний директор ОКВП “Дніпро – Кіровоград” Роман Ілик запропонував народним обранцям звіт про діяльність підприємства та розрахунок тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у Кропивницькому. Інформацію прийняли до відома. Було підтримане і звернення до обласної ради з проханням передати водопровідні мережі селища Нового на баланс “Дніпро – Кіровоград”.
Додаткові доходи
дозволили збільшити
видатки
Перевиконання дохідної частини міського бюджету на 31,8 мільйона гривень (105,6 відсотка) за результатами 9 місяців цього року дозволило скоригувати його видаткову частину. Необхідне фінсування отримали галузі охорони здоров’я – 13,5 мільйона гривень та освіти – 6,1 мільйона гривень.
Депутати також виділили КП “Теплоенергетик” 3,4 мільйона гривень. Ці кошти підуть на виплату заробітної плати його працівникам, закупівлю необхідних матеріалів на проведення ремонтних робіт та погашення заборгованості за електроенергію та газ.
Не всім під силу працювати до 20-ї години
Хотіли депутати внести зміни і до програми будівництва, реконструкції, ремонту доріг та експлуатації дорожньої системи в місті на 2016 рік, бо, як зазначив начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко, погодні умови сьогодні вже не дозволяють виконувати поточний ремонт дорожнього покриття, а кошти (500 тис. грн.), передбачені для цього, можна було б використати на реконструкцію системи відведення дощових вод на вулиці Андріївській. Проте для прийняття такого рішення забракло голосів. Близько 20-ї години після чергової перерви до сесійної зали повернулися лише 19 депутатів.
Андрій Райкович подякував найстійкішим за намагання плідно працювати над вирішенням актуальних питань територіальної громади і оголосив перерву в роботі сесії.

Читайте також