Тут ви дізнаєтеся все про видатного земляка

Народному меморіальному музеєві видатного піаніста й педагога уродженця нашого міста Генріха Нейгауза, що в музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза, 12 квітня виповнилося 35 років.

У зв’язку із цією подією в актовій залі школи минулого вівторка, у день народження Генріха Нейгауза, зібралися представники обласних та міських закладів культури і керівництво Департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА й відділу культури і туризму міської ради. Усіх їх зустрічали директор школи Євгенія Малявкіна та завідувач музею Тетяна Фурлет.

Після привітань від гостей свята й концерту учнів школи учасники відзначення 35-річчя музею поклали квіти до пам’ятних дощок Генріхові Нейгаузу на будівлі музичної школи та будинку, де народився всесвітньо відомий піаніст і педагог, який створив власну фортепіанну школу (його учні – Святослав Ріхтер, Еміль Гілєльс, Олексій Насєдкін, Євген Малінін, Марія Крушельницька, Анатолій Вєдєрніков, Аріадна Лисенко та багато інших талановитих музикантів).

Меморіальний музей Генріха Нейгауза відкрили в музичній школі, що нині носить його ім’я, 12 квітня 1981 року з ініціативи колективу мистецького навчального закладу. Збирала та упорядковувала музейну експозицію викладач школи Елла Торговецька, яка розпочала створювати музей наприкінці 70-х років ХХ сторіччя. Задля цього вона побувала у Тбілісі, Києві, Москві, де жив і працював Генріх Нейгауз. Багато цінних експонатів з дарчими надписами до музею передали рідні та близькі Генріха Густавовича, його друзі та учні. Елла Торговецька стала директором меморіального музею, а 1996 року вона передала свою справу викладачеві школи Тетяні Фурлет.

Першу експозицію розмістили в невеликій класній кімнаті. Минав час, фонди музею ставали багатшими, тож виникла потреба в його розширенні. До сторіччя Генріха Нейгауза, 1988 року, було створено нову експозицію, що представлена у двох залах і нині. Музей та музична школа 1981 року започаткували відзначення днів народження Генріха Нейгауза в його рідному місті за участі учнів видатного педагога й музиканта, найкращих музичних колективів міста та вихованців музичної школи. Спочатку це були "Тижні музики", а 1988-го захід набув статусу фестивалю під назвою "Нейгаузівські музичні зустрічі", у якому беруть участь видатні піаністи. Через дев’ять років після відкриття, 1990 року, музеєві рішенням колегії Міністерства культури України присвоїли звання народного. Його експозиція складається з двох відділів: "Життєвий і творчий шлях Генріха Нейгауза" та "Видатні учні великого музичного педагога". Більшість експонатів музею – оригінали. Серед них – світлини, документи родини Нейгаузів, особисті речі Генріха Густавовича, його нагороди, 16 видань різними мовами світу головної теоретичної роботи Генріха Нейгауза "Про мистецтво фортепіанної гри", листи, його прижиттєве погруддя та посмертна маска.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги