Уранці та в обідню пору понеділка Кіровоград з доволі маловодного міста перетворився чи то на італійську Венецію, чи то на українське Вилкове: кількість опадів (злива та град діаметром чотири міліметри) протягом трьох годин (від 11:23 до 14:40) склала 58 міліметрів за місячної норми – 27.
Упродовж цього часу частково було підтоплено проїжджу частину вулиць у центральній частині міста біля Інгулу (Ковалівка, район супермаркету «Сільпо»), хоча й віддаленим мікрорайонам дісталося на горіхи. Через зливу під ковалівським мостом, біля ринку «Босфор» та в деяких інших місцях легкові автомобілі й мікроавтобуси опинилися у водяній пастці і глохли посеред дороги. Не працювали світлофори (спрацювала запобіжна система), було знеструмлено деякі будинки.
За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергія Коваленка, на ранок вівторка до міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру надійшло 28 повідомлень про виникнення аварійних подій, з яких: засмічення дахової зливової каналізації – дванадцять випадків, засмічення вуличної зливової каналізації та стічних каналів – вісім, підтоплення присадибних ділянок – п’ять (вулиці Московська, 82, Глиняна, 5 і 9, Сухумська, 13, 15 та 17, провулок Цегляний, 5 і 7, кілька обійсть у провулку Андріївському), підтоплення підвальних приміщень – одне (гуртожиток музичного училища), пошкодження (провал) асфальтового покриття (супермаркет «АТБ» на вулиці Пашутінській, ріг вулиць В. Перспективної і проспекту Комуністичного та ріг Пушкіна і Тобілевича) – три, просідання тротуару (вулиця Полтавська, 40) – один.
За інформацією територіального управління МНС у Кіровоградській області, до ліквідації наслідків, спричинених негодою, було залучено 11 одиниць спецтехніки та 60 осіб особового складу державного пожежно-рятувального загону № 1, які визволили з водяного полону 23 автомобілі та один мікроавтобус, відкачували воду з території присадибних ділянок і дворів приватних житлових будинків. Окрім них, у ліквідації наслідків стихії взяли участь бригади міських комунальних підприємств «Кіровоград – Універсал-2005» та «Аварійно-диспетчерська служба», а також КРЕПів, ЖЕКів.