Три роки президентства Януковича. Що Зроблено

У лютому виповнилося три роки з дня інаугурації Президента України Віктора Януковича. Оцінку тому, що ці роки принесли країні в цілому, Кіровограду й області зокрема, сьогодні дають експерти та аналітики, представники влади.

Кіровоградський міський голова Олександр Саінсус:

– Уся діяльність і державних, і місцевих органів влади відбувається у контексті соціальних ініціатив, реформ, започаткованих Президентом України. Серед них, зокрема, й реформування системи надання адміністративних послуг, спрямоване на підвищення якості та доступності цих послуг, спрощення дозвільних процедур. Як відомо, в Кіровограді з 2012 року працює центр надання адміністративних послуг, за цей час до нього звернулося більше 60 тисяч осіб. Нещодавно було відкрито другу чергу центру. Спільно з управліннями та відомствами працюємо над удосконаленням його роботи, розширенням спектра послуг з огляду на нові завдання, що ставить перед нами глава держави та уряд.

Одним із пріоритетних завдань є модернізація сфери соціального забезпечення, зокрема, розширення доступності для громадян медичних послуг, підвищення їх якості. Міська влада системно працює над цим питанням. Нагадаю, що у 2011 році з ініціативи Лариси Андреєвої в Кіровограді була започаткована акція "Здорові жителі – здорове місто", у рамках якої проводяться виїзні медогляди жителів у мікрорайонах. Ця акція дає позитивний результат: уже обстежено понад 13 з половиною тисяч мешканців, у багатьох вчасно, на ранніх стадіях виявлено захворювання, а значить, лікування буде ефективним. При міських лікувальних закладах створено чотири центри ранньої діагностики, які оснащені сучасною медичною апаратурою.

Серед реалізованих важливих соціальних проектів варто нагадати про завершення другої черги центру соціальної реабілітації (денного перебування) для дітей з особливими потребами. Разом з обласною владою закінчили будівництво другого корпусу загальноосвітньої школи №15, нині розробляється проект реконструкції основного корпусу цього навчального закладу.

Незважаючи на певні критичні зауваження, поступово працюємо і над реформуванням житлово-комунальної галузі, вживаємо заходів для розв’язання проблеми пасажирських перевезень у Кіровограді.

Одним з важливих завдань, поставлених Президентом України, є створення нових робочих місць. Минулого року в нас при ліквідованих 4538 створено 5818 робочих місць, тобто є позитивний результат. Серед підприємств, де з’явилися нові робочі місця, – ПрАТ "Креатив", яке постійно вкладає інвестиції у розвиток виробництва, нарощує потужності, роблячи свій відчутний внесок у розвиток економіки регіону, новозбудований завод з переробки соняшникової олії ПАТ "ГрадОлія". Реалізовано нові інвестиційні проекти та створено додаткові робочі місця й на ПАТ "Гідросила" та ПрАТ "Гідросила АПМ".

У влади ще багато роботи. У планах – продовження реформування системи надання адміністративних послуг, досить не просте, але надзвичайно важливе завдання – внесення змін до генплану забудови міста, розробка плану зонування території. Актуальним залишається питання ремонту доріг. Поступово ми його вирішуємо – нагадаю, що торік були капітально відремонтовані вулиці Шевченка, Тарковського та інші, повернулися до практики ремонту внутрішньобудинкових доріг, почали лагодити тротуари. За короткий проміжок часу повністю цю проблему розв’язати неможливо. Асигнування на ремонт доріг збільшуються, наприклад, нинішнього року на ці цілі передбачено більше 14 мільйонів гривень, але загальна потреба в коштах становить понад 70 мільйонів гривень.

Загалом проблем вистачає, слід враховувати й те, що світова криза повністю ще не подолана, і це не може не впливати на ситуацію в Україні. Однак докладатимемо максимум зусиль для розв’язання нагальних проблем громади.

Голова Кіровоградської міської організації Партії регіонів та керівник фракції партії у Кіровоградській міській раді генеральний директор групи підприємств "Гідросила" Юрій Тітов:

– Якщо говорити про загальні тенденції в державі, то головним показником результативності роботи всієї вертикалі державної влади на чолі з Президентом, як мені здається, можна назвати те, що в останніх три роки ми не побачили серйозних економічних потрясінь. У країні проводяться масштабні реформи, в світовій економіці – тривала рецесія, деякі ринки скорочуються у рази, не припиняються розмови про кризу єврозони, але при цьому в Україні ситуація залишається стабільною. Триває планомірне підвищення заробітних плат, пенсій, інших соціальних виплат у рамках соціальних ініціатив Президента, всупереч прогнозам песимістів та панікерів, залишається стійкою національна валюта. Для мене як людини, пов’язаної з виробництвом, найбільш помітними стали значні зміни на краще у державній політиці щодо реального сектора. Так, уже не перший рік в автоматичному режимі відшкодовується податок на додану вартість великим експортерам Кіровоградщини, які виконують визначені державою умови, що стосуються прозорості ведення бізнесу та соціальних гарантій для своїх працівників. Серед них – і машинобудівні підприємства "Гідросила", "Гідросила АПМ", "Червона Зірка", які створюють додану вартість, сплачують податки, представляють Україну на світових ринках. Крім того, з кінця минулого року сільськогосподарське машинобудування включене в перелік пріоритетних для держави галузей промисловості, і на цей рік державою заплановано виділити 700 мільйонів гривень на компенсацію ставок по кредитах на технічне переоснащення підприємств галузі. Саме Президент став ініціатором цих процесів, неодноразово звертаючи увагу представників Кабміну на необхідність забезпечення економічної політики, спрямованої на розвиток реального сектора в цілому та машинобудування зокрема.

На регіональному рівні ми також бачимо чимало зрушень на краще. Думаю, мало хто сперечатиметься із тим, що за останніх три роки в Кіровограді й області зроблено більше, ніж за все останнє десятиліття як мінімум. Закладено урановий завод у Малій Висці, запрацював гірничо-збагачувальний комбінат у Новомиргородському районі, реанімовано два цукрових заводи, запущено ряд нових підприємств, проведена величезна робота із впровадження енергозберігаючих технологій та освоєння альтернативних видів палива. Яскравий приклад – обласний онкодиспансер, який тепер опалює автономна котельня, що працює на пілетах із перероблених у нашій же області сільгоспвідходів. У Кіровограді запрацював перший в Україні перинатальний центр, що уже зберіг сотні життів новонароджених та породіль, відреставрований театр корифеїв, діє соціальний магазин, розморожені й закінчені соціальні об’єкти, які стояли недобудованими багато років, реконструйовано ряд старих і навіть старовинних комунікаційних споруд, наведено лад у сфері використання міської землі… Все це стало можливим після обрання Президентом Віктора Януковича, приходу нових людей в облдержадміністрацію, яка представляє саме президентську гілку, формування нової команди міської влади, що діє в рамках президентської програми реформ і при постійній дієвій підтримці ОДА. Так, у місті поки що вдалося зробити не все – наприклад, непросто проходить реформа житлово-комунальної галузі, але ніхто й не казав, що буде легко. Головне, що зміни є, і вони дають результат. Багато років проблеми лише накопичувалися, а системно їх почали вирішувати тільки три роки тому.

Читайте також