До виборчого округу №30, де депутатом Кіровоградської міської ради обрано Вадима Дригу, а в Подільській районній у місті раді виборців представляє Дмитро Шаповал, входять три віддалених мікрорайони Кіровограда – Арнаутове, Никанорівка та Масляниківка. І тут вже який рік поспіль чекають на вирішення три проблеми.
Це – велике стихійне сміттєзвалище, старі занедбані кладовища в кожному з мікрорайонів та стадіон на вулиці Луганській, який облаштовували всією місцевою громадою, а тепер він якимось дивом поділений на земельні ділянки під забудову.
Вадим Дрига постійно привертає увагу до цих проблем. Але вони залишаються невирішеними через брак коштів у міському бюджеті та передаються у спадок кожній наступній владі.
– Кілька місяців тому заступник міського голови Олександр Грабенко виїздив на ці об’єкти, ознайомився з масштабами проблеми, – розповідає Вадим Вікторович. – Стихійне сміттєзвалище біля арнаутовського кладовища протяжністю мало не на гектар його вразило. Воно розростається з кожним днем, і тут вже не лише побутове сміття, а й будівельне, яке вантажівками вивозять та звалюють у прилеглі рівчаки. Штраф у розмірі 400 – 500 гривень для таких порушників – дрібниця. Тому і везуть, і несуть. Погіршилась криміногенна ситуація – на смітнику порпаються бомжі. Були випадки, що знаходили тіла людей. Тутешні мешканці у розпачі, адже жити поряд із такою клоакою неможливо.
Депутат переконаний, що одним із шляхів ліквідації цього стихійного сміттєзвалища є посилення роботи міської спецінспекції та правоохоронних органів, щоб ті невідкладно реагували на всі звернення та виклики громадян. Люди вже саморганізувались, пильнують порядок. Але всіх цих зусиль мало. Тому планується для початку перерити під’їзні шляхи трактором. Але що завадить водіям-порушникам добиратись до смітника з боку Бобринецького шляху? Також потрібно запровадити суттєві штрафи. Цю ідею підтримав і заступник міського голови. Є відповідна законодавча база, яка дозволяє підняти такі стягнення за забруднення території до 15 тисяч гривень і більше…
А ще у кожному мікрорайоні є старі покинуті кладовища – зарослі бур’янами, чагарниками. Тут бігають зграї собак. Почастішали випадки розбійних нападів на місцевих мешканців, пограбування та спроби зґвалтувань. Вадиму Дризі вдалось домогтися виділення коштів на освітлення вулиці Баумана та інших. Також передбачалися гроші і на розчищення цих покинутих цвинтарів – працівники комунального підприємства “Ритуальна служба – спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування” викошували чагарники, проводили санітарну чистку. Але цих зусиль вистачало на рік-два. Тепер керівництво цього КП має надати висновки, що на даних кладовищах не відбувалось захоронень вже більше 50 років, щоб їх ліквідувати, розчистити, а території засадити деревами.
Але найрезонанснішим питанням для депутата Дриги на сьогодні є стадіон, розташований на вулиці Луганській на Никанорівці. У 2012 році до нього звернулись виборці, щоб створити дитячий та спортивний майданчики. Всі гуртом добре попрацювали і облаштували цілий стадіон, де є все спортивне знаряддя, бігові доріжки, розмітка. Є повноцінний баскетбольний майданчик. Поряд облаштований і дитячий ігровий майданчик. У місті такого комплексу, створеного за ініціативи та силами людей та депутата, більше немає.
– Подивитись та оцінити цей об’єкт ми виїздили разом із тим же заступником міського голови Олександром Грабенком, представниками управлінь містобудування та архітектури, земельних відносин та охорони навколишнього середовища міської ради, – долучається до розмови Дмитро Шаповал. – У чому полягає проблема? З 2012 року місцеві мешканці звертаються до міської влади, щоб весь цей спортивний комплекс було взято на баланс – або відділу культури та туризму, або відділу фізкультури та спорту міської ради. Але у минулому році люди з’ясували, що у кадастровій карті ця територія вже розподілена під забудову. Якимось чином ця земля опинилась у віданні Соколівської сільської ради. І тамтешній орган місцевого самоврядування нарізав там три земельні ділянки та роздав людям. Їм присвоєно вже кадастрові номери. І, можливо, вже незабаром тут з’являться забудовники.
Олександр Грабенко погодився із тим, що цей спортивний комплекс треба ставити на баланс відділу фізкультури та спорту. Адже вже зараз там проводять різноманітні змагання, залучають до активного життя місцеву молодь. Чекаємо відповіді від управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища щодо належності цієї землі до меж обласного центру, бо територія, на якій розташований стадіон, межує із землями Соколівської сільської ради.
В цьому питанні потрібно остаточно поставити крапку, щоб не занапастити прекрасний стадіон – єдине у мікрорайоні місце, де можуть активно відпочити як дорослі, так і діти.
Оксана ВЕРСТЮК