ТРЕБА НАРОЩУВАТИ УСПІХИ, А НЕ ВТРАЧАТИ ЗАВОЙОВАНІ ПОЗИЦІЇ

Яких же економічних результатів досягла наша область з початку року? Статистика свідчить, що за сім місяців поточного року валовий регіональний продукт складає п’ять відсотків, а промислове виробництво зросло на 18, 7 відсотка. Для порівняння, за словами Юрія Каракая, у Севастополі ВРП складає 17 відсотків, а в подібних до нашої областей темпи промислового зростання значно вищі – 25-30 відсотків. Натомість обсяги сільськогосподарського виробництва на Кіровоградщині скоротилися на 17 відсотків, тоді як у середньому в Україні лише на 5 відсотків.

Юрій Каракай акцентував на тому, що без інвестицій важко домогтися економічного зростання. У нашій області приріст таких інвестицій з початку року склав 2,1 мільйона доларів, тоді як у сусідній Черкаській – 45 мільйонів доларів. На 36 відсотків зросли збитки збиткових підприємств Кіровоградщини, а у сусідів-черкащан показники не зросли, а скоротилися.

За ступенем природної родючості грунтів наша область входить до п’ятірки найкращих: за стобальною шкалою якості грунти оцінені в шістдесят сім балів. Враховуючи те, що сільськогосподарські угіддя займають 85 відсотків території Кіровоградщини, викликає подив – чому ми вимушені купувати такі дорогі овочі на ринку!..

Кіровоградщина, як відомо, має великі поклади урану, але наявність такого природного багатства мало позначається на фінансовому становищі краю. Що треба зробити, щоб ситуація змінилась? Юрій Каракай вбачає вихід із ситуації, по-перше, у залученні інвесторів, які б вкладали гроші та створювали нові робочі місця, по-друге, необхідно перейти до другого етапу політреформи, коли областю керуватимуть не призначені Києвом начальники, а обрані тут, на місцях, які звітуватимуть перед виборцем.

Це, в свою чергу, передбачає передачу влади, відповідальності та засобів вирішення проблем до місцевих органів влади, а одним із таких засобів є гроші, які залишатимуться в областях. Хоча, звісно, регіони-донори продовжуватимуть дотувати такі області, як наша, але в результаті реформи у їхньому місцевому бюджеті залишатиметься більше коштів.

Окрім того, за словами Юрія Каракая, він та його колеги по фракції розробляють програми, що спрямовані на поліпшення розвитку підприємництва та інвестиційного клімату. Передбачається створення регіональних агентств по роботі з інвесторами, до яких би входили як місцеві чиновники, так і підприємці регіону, адже це допоможе тримати руку на пульсі поліпшення розвитку економіки конкретного регіону.

Микола Ковальчук зазначив, що за часів коаліційного уряду Віктора Януковича 2003- 2004 років, коли наша область розвивалася динамічно, кількість збиткових підприємств складала 25 відсотків, заборгованість по зарплаті була практично ліквідована, іноземні інвестиції зросли на 157 відсотків. А сьогодні 50 відсотків підприємств або зменшили обсяги промислового виробництва, або зовсім не працюють. Надзвичайно непокоїть ситуація у сільськогосподарському виробництві. Минулого року показник виробництва склав лише 103 відсотки, тому, на думку Миколи Ковальчука, варто замислитись над тим, як змінювати ситуацію. На Кіровоградщині незначними темпами розвивається тваринництво, практично не розвивається птахівництво, мало уваги приділяється розвитку рибної галузі, втрачає область свої позиції у розвитку бджільництва, конярства. Обласна рада торік прийняла основи бюджетної політики Кіровоградщини, це, зазначив голова профільної депутатської комісії, вперше в державі приймались напрями такого розвитку на регіональному рівні.

У цій програмі було записано обов’язково розробити комплексно-житлову програму області, адже, не маючи потужних інвестицій населення у будівництво, ми мусимо констатувати практично відсутність будівництва на Кіровоградщині. Тоді як на депозитних рахунках населення у банківських установах області знаходиться більше одного мільярда гривень.

Тому, на думку Миколи Ковальчука, необхідно залучати для розвитку регіону державні інвестиції, сприяти іноземному інвестуванню, створити вигідні умови для інвестицій з боку населення, детінізувати економіку. І, безумовно, слід з користю для регіону використовувати мінеральний ресурс області та родючі кіровоградські землі.

Депутат обласної ради від Партії регіонів Олег Ткаченко нагадав, що у програмі партії є підрозділ “Родюча земля – багаті селяни”. У ньому планується законодавчо забезпечити мінімальні ставки орендної плати за землю, а у 2008 році завершити видачу державних актів на землю, замість земельних сертифікатів. Передбачено також подвоїти розмір інвестицій на розвиток сільського господарства та соціальний розвиток села, на створення національної зернової біржі. Ці програмні пункти Партії регіонів дозволять Кіровоградщині відродити село та сприяти розвитку нашого регіону.

Марія СІМОВСЬКИХ

Читайте також