"Не пущу в квартиру", "Не дам зіпсувати ремонт" – такі заяви почули працівники ПП "Кіровоградєвробуд" від деяких жителів будинку № 21 на вулиці Академіка Корольова, розпочинаючи роботи зі зміцнення стін цієї п’ятиповерхівки.
Нагадаємо, навесні в стінах будинку № 21 на вулиці Академіка Корольова утворилися тріщини, що викликало тривогу мешканців. Міська влада залучила до порятунку споруди ПрАТ "Інститут Кіровоградагропроект". Його спеціалісти з’ясували, що причина тріщин – просідання фундаменту, викликане течею внутрішньобудинкового водопроводу до того, як його відремонтували. Згідно з експертним висновком інституту, будинок придатний до подальшої експлуатації, але за умови зміцнення ряду його елементів. До речі, процес деформації будинку зупинився ще в середині травня.
На основі висновку інституту управління капітального будівництва міської ради та КРЕП № 3 (балансоутримувач будинку) замовили в того ж ПрАТ "Інститут Кіровоградагропроект" проект таких робіт. Розроблений інститутом проект передбачає укріплення будинку металевими "поясами" та реконструкцію водопроводу й каналізації. Його схвалено ТОВ "Українська будівельна експертиза", яке має право проводити експертизи проектів будівництва. Визначено підрядника, яке виконуватиме роботи зі зміцнення будинку, – ПП "Кіровоградєвробуд". В обласну інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю направлено декларацію про початок робіт. А ще раніш, коли спеціалісти ще готували експертний висновок про стан будинку, міська рада виділила кошти на його ремонт.
Усіх цих заходів міська влада вжила оперативно. Їй сприяла та обставина, що літо – найкраща пора для будівництва й ремонту – тільки починалося. Та тільки було встановлено ліси біля будинку, як з’ясувалося, що деяким жителям не подобається проект його зміцнення, зокрема, те, що через їхні квартири мають проходити стягуючі стержні. Ці люди відмовилися пускати будівельників у свої помешкання. Це ставить під загрозу порятунок будинку взагалі, бо на те спеціалісти й розробляли проект, щоб будівельники дотримувалися його в кожній деталі. Тому представники влади намагаються роз’яснити тим, хто не хоче надавати свої квартири для будівельних робіт, що вони чинять безвідповідально, не враховують інтересів своїх сусідів.
Позавчора увечері автор цих рядків на власні очі побачив, як представники КРЕПу № 3, управлінь житлово-комунального господарства, капітального будівництва міськради проводять роз’яснювальну роботу із жителями проблемного будинку. Треба зазначити, більшість тих, з ким посадовці встигли зустрітися того дня, одразу ж поставили свої підписи у паперах про те, що не чинитимуть перешкод будівельникам. Деякі розписалися в цьому, детально розпитавши, які саме роботи виконуватимуться в їхніх квартирах і як зміниться вигляд помешкань. А троє (на один під’їзд) категорично заявили, що не пустять за поріг нікого з будівельників, і край. Двоє із них – власники по-європейськи відремонтованих квартир, в яких, щоправда, потріскалися капітальні стіни (наслідки весняних деформацій будинку). Ще один не хоче бачити будівельників у себе вдома з принципу. При цьому кожен із цих трьох відмовився письмово засвідчити незгоду надавати своє житло для порятунку усього будинку. Складено відповідні акти.
Та сподіваємося, що ці люди ще передумають, а при подальшому обході проблемного будинку не виявиться таких, кому євроремонт у власній квартирі дорожчий цілісності усього будинку.