Технічно до зими будемо готові, питання тільки щодо енергоносіїв

Так, Олександр Хачатурян повідомив про те, Теплопостачальні підприємства виконують графіки з підготовки своїх об’єктів – тепломереж, котелень навіть із випередженням. Зокрема ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» замінило на мережах від Південно-західної котельні частину металевих труб на нові поліуретанові ізольовані труби меншого діаметру. Завершено монтаж нової блочної котельні у мікрорайоні «Шкільний», що дасть підприємству можливість зменшити споживання газу на п’ять відсотків. КП «Теплоенергетик» головну увагу приділяє відбудові газового господарства. Розроблено чотири проекти, які вже пройшли експертизу, по трьох об’єктах документи на проплату вже знаходяться у казначействі. Більше того, досягнуто домовленість із підрядними організаціями щодо початку робіт без авансових розрахунків. Вже демонтовано стару систему паропроводу, триває монтаж нових паро- та мазутопроводу. Всі роботи планується завершити до першого листопада. Як пояснив Олександр Хачатурян, раніше зробити це неможливо, оскільки технічно перевірити обладнання в роботі буде можливо лише тоді, коли запуститься вся ТЕЦ. Укладено три контракти з постачальниками мазуту, отримано гарантії щодо їхніх поставок. Єдине, що викликає тривогу, - ціна мазуту зросла з червня майже удвічі.

Олександр Хачатурян повідомив також, що вперше за 15 років було проведено комплексну ревізію головної димохідної труби на ТЕЦ, причому це було зроблено дуже вчасно, адже виявлено ряд суттєвих недоліків, що могли призвести до аварії. Зараз вони вже усунуті.

Стосовно житлового фонду начальник управління повідомив, що будинки готові до зими на 91 відсоток. Відремонтовано покрівлі, внутрішньобудинкові мережі, оголовки димо-вентиляційних каналів. Зараз триває підготовка електрощитових. Також ведеться роботу із засклення та утеплення вікон у під’їздах, але тут є проблема – мешканці вікна періодично розбивають, тож Олександ Хачатурян звернувся до жителів кіровограда з проханням дбайливіше ставитися до свого житла.

Донедавна була складна ситуація у сфері благоустрою – через проблеми із проходження коштів через органи казначейства були проблеми з підготовкою техніки до зими та закупівлею суміші для посипання доріг. Однак завдяки допомозі міського керівництва ситуація із фінансуванням зараз стабілізувалася, тож техніка буде підготовлена вчасно, підкреслив Олександр Хачатурян. Розблоковано на минулому тижні і поставки солі з підприємства «Артемсіль».

-Впевнено можу заявити, що всі заплановані технічні заходи ми виконаємо вчасно, - підкреслив Олександр Хачатурян. – Єдине – треба вирішити питання переведення на альтернативні види опалення спортивної школи «Колос» (у котельні, яка її обслуговує – лише один цей абонент, тож опалення школи завдає значних збитків), також є проблеми з ремонтом відомчих мереж лікарні «Добруджа», який ні ми, ні ДП «Кіровоградтепло» фінансувати не маємо права.

Серед проблем Олександр Хачатурян назвав низький рівень оплати послуг з теплопостачання населенням (на сьогодні рівень розрахунків становить лише 24-30 відсотків). Велике занепокоєння викликає ситуація із постачанням газу. Ліміти, доведені тепловикам на опалювальний сезон 2014-2015 років менші за минулорічні навіть не на 30 відсотків, як анонсувалося раніше, а на 32-33 відсотки. За таких умов дуже важко буде витримати належний температурний режим у житлових будинках та соціальних об’єктах, підкреслив начальник управління. Міська влада працює зараз з цього питання з керівництвом ОДА, направлені листи до урядових установ, є і зворотна реакція – обіцяють, що ліміти коригуватимуться за рахунок зменшення споживання газу промисловою сферою. Однак економити газ, звичайно, буде необхідно. Олександр Хачатурян навіть процитував заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорія Семчука: «Газу в Україні на даний час немає. Немає і вентиля у прем’єр-міністра під столом. Я вже туди заглядав і перевіряв». Тож Олександр Хачатурян висловив пропозицію, аби у зв’язку необхідністю максимальної економії енергоресурсів було видане розпорядження секретаря міської ради щодо розробки профільними управліннями, комунальними підприємствами заходів щодо недопущення розмерзання мереж у разі припинення газопостачання та перебоїв з енергопостачанням. Такий наказ по головному управлінню ЖКГ стосовно, зокрема, ЖЕКів та КРЕПів уже виданий.

Іван Марковський доручив також головному управлінню ЖКГ прискорити роботи з розробки технічної документації по розчищенню русла річки Інгул в районі вулиці Мінської, а управлінню капітального будівництва – по будівництву пішохідного через Інгул біля школи №4.

Іван Марковський повідомив також, що найближчим часом апаратні наради із загальних питань в міській раді більше не проводитимуться – є нагальні проблеми, зокрема, у житлово-комунальному господарстві, соціальній сфері, які потребують вирішення, тож саме їм приділятиметься основна увага.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги