Міська влада активно працює над модернізацією теплопостачання в Кропивницькому.
Вже була не одна зустріч з представниками компанії, яка розробляє дану схему для міста. Спільно з організацією USAID саме вони вивчили стан нашого теплового господарства і порахували кількість абонентів, які не спроможні оплатити встановлення у квартирах індивідуального опалення.
За словами заступника міського голови Олександра Вергуна, в багатьох багатоповерхівках нині залишилось трохи більше 10 –20 відсотків абонентів централізованого опалення. Подальше опалення таких квартир централізовано енерго- та фінансово затратне як для самих мешканців, так і для теплопостачального підприємства. Натомість спеціалісти на цю проблему дивляться трохи по-іншому: будинки, де навіть 50 відсотків мешканців перебувають на автономному опаленні, не раціонально опалювати централізовано. Жодними законами економіки довести ефективність такого централізованого опалення не можливо. Тобто житловий будинок, де 50 відсотків квартир перебувають на автономному опаленні, підлягає відключенню від централізованого.
– Я думаю, що ми до цього прийдемо тому, що бюджет міста не потягне такого фінансового навантаження з оплати природного газу, який використовує теплогенеруюче підприємство, на погашення різниці в тарифах та втрат у мережах, – зазначив посадовець. – Тобто через рік – два ми будемо відʼєднувати ті будинки від централізованого опалення, де підключено до нього 10 – 20, а то і 50 відсотків квартир. Недоцільно для таких будинків перекладати теплові мережі замість тих, які вичерпали свій ресурс, а можливо, варто замінити електрокабель до будинку від електричної підстанції, щоб решту квартир перевести на електроопалення. Тому будуть передбачені заходи з підсилення електромереж таких будинків, а також прийнято міську програму з компенсації коштів власникам житлових приміщень чи якісь інші механізми. Все це зараз вивчається. І, думаю, на наступний рік така програма буде прийнята. Ніхто не залишить мешканців у холодних, неопалюваних квартирах.
Теплозабезпечення має бути якісним й енергоефективним
Оксана ВЕРСТЮК