Кропивницька міська рада повернула у власність міста цілісний майновий комплекс, що перебував в оренді у колишнього теплогенеруючого підприємства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Про це повідомила начальниця управління власності та приватизації комунального майна Алла Пасенко.
ДП «Кіровоградтепло» ще в 2004 році взяло в оренду цілісний майновий комплекс теплопостачального господарства ДКП ТМ «Кіровоградтеплоенерго» із потужною Південно-Західною котельнею. Але у 2017 році через неналежне виконання орендатором взятих на себе зобов’язань міська рада прийняла рішення про розірвання орендних стосунків. У 2018 році цю процедуру було розпочато, а цьогоріч вона доведена до логічного завершення – цілісний майновий комплекс повернуто у власність громади Кропивницького.
В актах приймання-передачі зазначено, що з оренди ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» в господарське відання КП «Теплоенергетик» передано й матеріальні цінності, збудовані в період дії договору оренди, серед яких:
• модульна котельня по вул. Салганні Піски, 14а, введена в експлуатацію 2010 року, балансовою вартістю 1 535 184,75 грн;
• модульна котельня по вул. Яновського, 58б, введена в експлуатацію 2009 року, балансовою вартістю 1 418 039,50 грн.
Модульні котельні по вул. Яновського, 58б та вул. Салганні Піски, 14а від початку їх введення в експлуатацію були невід’ємною складовою частиною ЦМК ДКП ТМ «Кіровоградтеплоенерго». Вони не можуть самостійно функціонувати поза межами теплового господарства і не можуть бути відокремлені від ЦМК без завдання йому шкоди.
Зокрема, модульна котельня по вул. Яновського, 58б постачає тепло у 7 житлових будинків, у ЗОШ № 32 (корпус 2), ДНЗ № 70 та приміщення станції юних техніків – КЗ «СЮТ» КМР. А модульна котельня по вул. Салганні Піски, 14а подає тепло до корпусів спеціалізованої медико-санітарної частини № 19.
– Законом України передбачено, що наймач може поліпшити майно, яке є предметом договору найму, лише за згодою наймодавця. Якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створене нове майно, наймач стає його співвласником, – наголосила Алла Пасенко. – Якщо ж наймач без згоди наймодавця зробив поліпшення, які не можна відокремити без шкоди, він не має права на відшкодування їх вартості.
Справу про повернення орендованого майна розпочав нинішній секретар міської ради Олег Колюка, який на той час очолював управління власності та приватизації комунального майна міської ради.
– Ми виконали величезну підготовчу роботу. Збирали докази на свою користь, необхідні для цього документи. Це було складно, адже ЦНТІ УНГА передавала нам не всі необхідні папери, – зазначив Олег Колюка. – Велика складність була і в тому, що підприємство почало справу про банкрутство і виникла реальна загроза втрати містом необхідних для забезпечення стабільного теплопостачання котелень. Якби вони перейшли до іншого власника, це взагалі поставило б під загрозу опалювальний сезон у Кропивницькому. Тому ми розуміли всю відповідальність, яка лежала на нас, і професійно та скрупульозно виконали цю роботу.