У Кіровограді до реалізації нового принципу утворення округів підійшли творчо. Як виявив депутат міської ради Олег Лунгул, в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 (де він балотується в депутати цієї ж ради наступного скликання) значаться будинки з дуже підозрілою нумерацією. Зокрема, з відомостей, які міська виборча комісія оприлюднила в пресі, Олег Васильович дізнався, що на вулиці 50 років Жовтня є будинки №№ 23 та 23/34, на Новоросійській – № 53/14 і № 53/18. Продубльовано в документах виборчкому й ряд будинків на вулицях Глінки, Курганній, Комарова, Ольвіопольській, на Межовому Бульварі.
Щоб з’ясувати, що це означає, Олег Лунгул звернувся з відповідним запитом в обласне комунальне підприємство «Кіровоградське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації». Як відповіло депутату керівництво БТІ, не всі будинки, якими він поцікавився, фігурують в інвентаризаційній документації. Приміром, нічого не знають в бюро технічної інвентаризації про такі будинки: № 23 – на вулиці 50 років Жовтня, № 53/14 – на Новоросійській, № 48 – на Глінки, №№ 5/1, 13, 13/40 – на Ольвіопольській, № 2/164 – на Межовому Бульварі, № 107 – на Комарова.
Олег Лунгул подав до міської виборчої комісії заяву, в якій попросив терміново зайнятися неіснуючими будинками. На його думку, зволікання комісії з розглядом цього питання може призвести до спотворення результатів виборів у Кіровограді. Також Олег Васильович повідомив про це прокурора області та начальника управління СБУ в області.
Виявлені депутатом дива з будинками-привидами спричинили чималий резонанс у міському депутатському корпусі. Днями міська рада на пленарному засіданні ухвалила звернення з цього приводу до Президента України. Рада повідомила гаранта Конституції, що «дії Кіровоградської міської виборчої комісії продовжують створювати підґрунтя для можливих фальсифікацій волевиявлення громадян міста Кіровограда в день голосування», і попросила його особисто проконтролювати виконання в Кіровограді власних розпоряджень щодо забезпечення законності на виборах.
…У чому ж конкретно полягає загроза, яку, на думку більшості депутатів міськради, несуть результатам виборів неіснуючі споруди? Знаючі люди стверджують, що в такий спосіб фальсифікатори «розмножують» підкуплених виборців. Правда, немає ніякого сенсу видавати себе за мешканця будинку, котрий значиться лише на папері, якщо ти не в змові з членом дільничної комісії, котрий має перевірити твій паспорт. Можливо, декому із членів виборчкомів не віриться в неминучість карної відповідальності за таке сприяння. Та сподіваємося, ці сумніви розвіє своїми настановами Президент України під час сьогоднішнього візиту до Кіровограда.
Віктор ІВАНЕНКО