Так ремонтували, що зруйнували квартиру
28 березня на п’ятому поверсі кропивницької п’ятиповерхівки № 159, що на вулиці Яновського, через нехтування ремонтниками будівельними нормами і правилами під час реконструкції квартири обвалилися плити перекриття. А після цього квартири на нижніх поверхах залило гарячою водою із системи централізованого опалення та холодною – із системи водопостачання.
Після надзвичайної події на місце руйнації прибули рятувальники й аварійна служба, а в міській раді зібралися члени комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна. Було визначено порядок ліквідації наслідків аварійної ситуації, а також те, що експертиза має встановити ступінь пошкодження конструктивних елементів житлового будинку, а її висновки ляжуть в основу підготовки робочого проєкту ремонту під’їзду.
Перекриття між п’ятим і четвертим поверхами укріпили, щоб унеможливити масштабні пошкодження в квартирі на четвертому поверсі, а в під’їзді вимкнули електропостачання, газ і воду. Усім його мешканцям надали можливість тимчасово оселитися в готелі «Турист». Однак усі вони перебралися до родичів і знайомих. Поліція розпочала розслідування причин надзвичайної події.
Наступного дня, 29 березня, на щопонеділковій апаратній нараді Андрій Райкович звернувся до працівників поліції з проханням провести професійне розслідування обвалу плит перекриття:
– Прошу поліцію професійно попрацювати, щоб не вийшло так, як із руйнуванням будинку на вулиці Тараса Карпи та із зупинкою біля Центрального ринку. Винних так і не знайшли, я дуже прошу знайти винних, визначити розміри збитків, скерувати справу до суду не через три роки, а оперативно, бо йдеться про ремонт не однієї квартири…
Задля оперативності проведення невідкладних відновлювальних робіт кошти на них підуть із резервного фонду міського бюджету, зазначив міський голова, а потім уже через суд з винуватців вимагатимуть компенсацію.
А Олександр Мосін повідомив, що на підставі будівельно-технічної експертизи буде розроблено проєктно-кошторисну документацію, відповідно до якої ремонтники й відновлюватимуть поруйноване.
Що ж призвело до руйнації перекриття? Виявилося, що напередодні нещастя тепер уже аварійну квартиру придбала така собі Наталія, яка найняла робітників, аби ті занесли туди меблі. Але їм, за її словами, заважала стіна. Недовго думаючи, хвацькі хлопці знесли перепону, яка виявилася опорною. Після цього плити перекриття й завалилися. Дивує не лише те, що будь-
хто може вважати себе спеціалістом з будівництва й ламати і трощити усе підряд у багатоповерхових будинках, а й те, що мешканці під’їзду не забили на сполох, коли чули гучні гупання на п’ятому поверсі. А в ЖЕО № 3, який обслуговує тепер уже аварійний будинок, ні сном ні духом не відали, що в ньому коїться.
Як зазначив заступник міського голови Олександр Вергун, ремонтні роботи власники квартири мали узгодити з державною архітектурною інспекцію, але вони цього не зробили. На даний час поліція розслідує всі обставини надзвичайної події, експерти встановлюють суму матеріальних збитків, а вже суд вирішуватиме щодо виплати компенсації постраждалим у результаті обвалу.
У середу, 31 березня, у міській раді відбулася робоча нарада під головуванням Олександра Вергуна з приводу аварійної ситуації в житловому будинку на вулиці Яновського, 159. Заступник міського голови та інші учасники зустрічі ознайомилися із результатами експертизи, яку провели спеціалісти проєктної організації, та склали план подальших відновлювальних
робіт.
Як зазначив заступник міського голови, заплановано, що до кінця поточного тижня підрядна організація з необхідними ліцензіями й дозвільними документи на виконання будівельних робіт розпочне вивозити будівельне сміття, зокрема й уламки пошкоджених плит покрівлі п’ятого поверху, із постраждалої квартири.