Табло і засоби безпеки в громадському транспорті

Позаминулого тижня в Кропивницькому на зупинках громадського транспорту «Головпоштамт» і «Готель «Київ» було встановлено два електронних табло, які інформують про час прибуття тролейбусів.
Начальник управління розвитку транспорту і зв’язку міської ради Олександр Вергун і заступник начальника головного управління ЖКГ міської ради Юлія Яндович розповіли «Вечірній газеті», що проект є експериментальним і триватиме два місяці, протягом яких підприємство ТОВ «Диспетчер Сіті» з Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ) обслуговуватиме безкоштовно встановлені його спеціалістами табло. Упродовж цього часу за роботою інформаційних покажчиків спостерігатимуть, братимуть до уваги пропозиції громадян щодо місць їх розміщення та розміру. У разі успішного закінчення експерименту з підприємством ТОВ «Диспетчер Сіті» буде укладено угоду на обслуговування інформаційних покажчиків. І надалі їх встановлюватимуть на інших зупинках з великим скупченням пасажирів. Вартість одного табло – 30 тисяч гривень. З часом на них заплановано повідомляти про час прибуття усього громадського транспорту – тролейбусів, автобусів і маршрутних таксі.
– Перше табло встановили навпроти зупинки «Головпоштамт», а не на самій зупинці, бо там ростуть дерева, які своїм листям перекриватимуть нормальний огляд інформації, – зазначив Олександр Вергун. – Обидва інформаційних покажчики розміщено доволі високо, аби убезпечити їх від вандалів. Та лише через півтора місяці ми точно знатимемо, чи вони на своєму місці. Якщо буде багато нарікань щодо цього, то їх можна буде переставити. На те він і експеримент. Зараз система працює в тестовому режимі, щодня виникають якісь неполадки: то Інтернет пропадає, то перебої з електроживленням трапляються. Щогодини відбувається обмін інформацією з диспетчерськими ТОВ «Диспетчер Сіті» і КП «Електротранс».
Налагодити все це не так просто, як здається. Наприклад, кропивницький перевізник ТОВ «Укравтоінвест» встановив GPS-трекери на своїх автобусах ще три місяці тому. Але й досі вони стабільно не працюють…
Посадовець також розповів, що при оголошенні тендеру на закупівлю 20 нових автобусів для Кропивницького в умовах для його учасників буде написано, що всі вони мають бути обладнані камерами відеоспостереження – як усередині салону, так і зовні. А також додав, що придбані нещодавно нові тролейбуси мають «тривожну» кнопку. Тож коли водій бачить надзвичайну подію під час руху (або ж йому повідомлять про неї кондуктор чи пасажири), то натискає на цю кнопку, сигнал від якої надходить до підрозділу Державної служби охорони.
Пояснив Олександр Вергун і причину розмов про те, що на маршрути, мовляв, виїздять лише декілька тролейбусів.
– Із цього приводу навіть є депутатське звернення. Але в КП «Електротранс» ведуть журнал випуску машин на маршрути, якими щодня курсують 22 тролейбуси, – сказав посадовець. – І там зафіксовано всі виїзди і заїзди. Рух частини з них час від часу показує сайт Easyway. Але повну інформацію про їх перебування на маршрутах має лише диспетчерська служба КП «Електротранс», яка за допомогою необхідного програмного забезпечення показує в реальному часі всі тролейбуси, які є на маршрутах. От із цього ресурсу Easyway й бере те, що вважає за необхідне. Повну ж картину можна побачити лише в диспетчерській службі КП «Електротранс».
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також