На роботу приватних перевізників продовжують надходити скарги від жителів обласного центру. Міський голова Кропивницького Андрій Райкович на апаратній нараді у понеділок попередив: в тих підприємств, що працюють у «тіні», надають неякісні послуги, виплачують зарплату в «конвертах», шансів перемогти в конкурсі на право перевезення пасажирів немає.
–Сьогодні багато питань виникає щодо перевезення представників пільгових категорій громадян. Але ми не можемо відшкодовувати вартість перевезення пільговиків тим, хто працює в “тіні», не показує реальну кількість працівників, їхню справжню заробітну плату, – підкреслив міський голова. – Це суперечить закону. Управлінню з розвитку транспорту та зв’язку – доручення: при проведенні конкурсу на право перевезення пасажирів обов’язковою умовою висунути підключення GPS-навігаторів до єдиної диспетчерської служби. Це – вимога депутатського корпусу, громади. Влада повинна бачити, скільки машин виїжджає на маршрути, чи є «фантоми», тобто більша кількість транспортних засобів, ніж передбачено, скільки пасажирів перевозиться, чи дотримується графік руху маршруток. Якщо підприємці працюють в сфері реальної економіки, прозоро, вони є нашими партнерами. Якщо ж намагаються нажитися на жителях міста і на міському бюджеті – їм у цій сфері не місце. Також слід особливу увагу приділити стану транспортних засобів. Всі ми бачили сюжет на одному із всеукраїнських каналів щодо того, в якому жахливому стані маршрутки в Києві. Прогнилі днища кузовів, колеса відпадають. А це ж – безпека пасажирів! Потім ці маршрутки списують, їх купують перевізники Кропивницького, «підлампічують» і випускають на маршрути. Що далі нас очікує? Постійні поломки, аварії? Слід контролювати цю ситуацію, ми не можемо ставити під загрозу життя мешканців міста!
Прозвучала критика і на роботу КП «Електротранс». Зокрема, в ЗМІ був оприлюднений факт, як кондуктор на маршруті 104 видавала квитки лише тим, хто їхав далеко. З тих, кому треба було проїхати кілька зупинок, брала по 2 гривні, аале квитки не видавала.
–Це – злочин, крадіжка. Ми виділили значні кошти на відшкодування різниці в тарифах КП «Електротранс», його працівники отримують пристойні заробітні плати. Тариф – 4 гривні за поїздку. То що тепер, ще по 2 гривні красти с кожного квитка? На такі факти слід жорстко реагувати, людина, яка фактично вчинила крадіжку, має отримати «вовчий квиток», позбавитися права працювати в цій сфері. Як виконали цю вказівку підлеглі, я проконтролюю особисто, – підкреслив Андрій Райкович.