Минулими вихідними, 2 – 3 квітня, у Кіровограді, у приміщенні аеропорту, під патронатом міського голови Андрія Райковича пройшла масштабна Всеукраїнська виставка-конкурс стендового моделізму “KІROVOGRAD SCALE MODELS FEST”. Від імені очільника міста привітав учасників та гостей виставки заступник кіровоградського міського голови Олександр Мосін.
Участь у заході взяло понад 600 моделістів з різних міст України – Кіровограда, Полтави, Одеси, Нововолинська, Володимир-Волинського, Білої Церкви. Кривого Рогу, Броварів, Житомира та ін. Були представлені моделі у розділах “Авіація”, “Автомобілі”, “Флот”, “Бронетехніка”, “Залізниця”, “Діорами” (сюжети Другої світової війни), “Космос” та “Фентезі”, “Фігури”.
У конкурсі брали участь не лише діти, а й дорослі. Найстаршому учаснику цьогорічної виставки 63 роки. Змагались учасники у трьох категоріях: юніори-1 (6-14 років), юніори-2 (15-18 років) та майстри (18+ років). Переможців визначали у 96 номінаціях.
На виставці можна було побачити моделі техніки з пластику, паперу (навіть туалетного), дерева та інших матеріалів. Студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу представили моделі, виготовлені з використанням сучасних технологій, зокрема, 3D-принтера.
Один з наймолодших учасників виставки – шестикласник ЗОШ №13 вихованець міської станції юних техніків Олексій Ковальчук. Під керівництвом свого наставника Валерія Леонова він створив модель радянського танку Т-72.
– Це перша моя робота. І мені приємно, що вона була відібрана для виставки, – розповідає Олексій.
Олександр Дзига прийшов на виставку разом із шестирічним онуком Іваном. Хлопчик із цікавістю розглядав експонати. Особливо подобаються йому моделі військової техніки. Дідусь розповів:
– Хочу залучити до цієї цікавої справи своїх онуків. Один з них цікавиться технікою і вже має певні напрацювання у моделізмі. А от іншому – більше подобаються танці, музика. Але я взяв саме його на цю виставку, щоб він побачив, які гарні моделі можна зробити власними руками.
А от інший учасник виставки, колишній працівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Колесник, у вільний від роботи час займається моделізмом. З 2008 року він досить успішно відтворював моделі літаків цивільної авіації, а тепер трудиться над створенням моделей вітрильників. Познайомився з членами кіровоградського клубу історико-технічного та стендового моделізму. Спочатку були паперові моделі. Тепер створює модель французького вітрильника 18 століття, який брав участь у Трафальгардській битві.
– Зараз на виставці можна побачити три мої моделі, – каже Олександр. – Два цивільних авіалайнери – ІЛ-62 та Ту-154. А от вітрильник ще не добудований. Вже років шість працюю над ним. Історичний аналог вітрильника пережив кілька боїв, повернувся неушкоджений. Але був спалений повстанцями. Чому я вирішив відтворити модель саме цього вітрильника? Тому що він вважався найгарнішим кораблем того часу та і всього вітрильного флоту. Тільки-но подивіться на ці деталі, золоту фарбу, яка вигравала у променях сонця. Намагаюсь відтворити все у найдрібніших подробицях.
Загалом, виставка стендового моделізму стала наймасштабнішою в Україні. Адже зареєструвалося вдвічі більше учасників і моделей, аніж на двох попередніх, що також проходили у Кіровограді.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА