Якось у березні 2004 року цей сільгоспвиробник поцікавився у керівника районного відділення одного з державних банків, свого доброго знайомого, про можливість отримати в кредит з півмільйона гривень. Така сума фермерові потрібна була для проведення весняної польової кампанії. Банкір відповів, що, на жаль, головна контора не дозволить дати у борг таку велику суму, і запропонував такий варіант розв’язання проблеми: оформити споживчі кредити на приватних осіб. Не маючи вибору, аграрій незабаром почав схиляти односельців до того, щоб вони укладали з банком кредитні договори, кожен на суму 10 тисяч гривень.
Охочих допомогти фермерові знайшлося аж 43 чоловіки. Завдяки знайомству аграрія з банкіром селяни були звільнені від формальностей, з якими пов’язана процедура оформлення кредитного договору. Селяни навіть не ходили у фінустанову – фермер сам надав банку копії їхніх паспортів та інших документів. І сам же розписався за них у договорах. Отримавши 430 тисяч гривень, витратив їх на розвиток свого господарства.
Упродовж кількох років фермер справно розраховувався за формально чужими зобов’язаннями і до 2009 року встиг погасити 19 кредитів. І раптом у нього закінчилися гроші. Банк не став висувати претензії до людей, чиї прізвища значилися в кредитних договорах, оскільки ті навіть не розписувалися в них. І вищеописані кредитні історії стали надбанням правоохоронних органів. Фермера притягли до кримінальної відповідальності.
Поставши перед судом, він сказав на своє виправдання, що не пішов би на хитрість, якби не крайня необхідність. Мовляв, посівна була на носі, а вітчизняна фінансово-кредитна система виявилася не здатною по-чесному позичити йому півмільйона. Також фермер додав, що виступав поручителем за кредитами, оформленими обманним шляхом. "Я не відмовляюся платити банку за зобов’язаннями односельців", – запевнив підсудний. До речі, на момент розгляду справи в суді ті борги становили близько 380 тисяч гривень.
Призначивши хитрому аграрію покарання у вигляді позбавлення волі, суд одночасно помилував його – дав два роки іспитового строку. Якщо фермер протягом цього часу попадеться на новому злочині, до в’язниці потрапить, так би мовити, автоматично. Крім того, згідно з вироком, для відшкодування шкоди, завданої банку, будуть реалізовані два фермерських автомобілі – "Chevrolet Niva" і "Ssang Yong Kyron".