Апеляційний суд області переглянув матеріали кримінального провадження стосовно 21-літнього кіровоградця Андрія П., який у липні минулого року, гасаючи з друзями на легковику "BMW", обстріляв зі страйкбольного автомата трьох пішоходів, у тому числі прокурорського працівника із сином.
"Вечірня газета" уже розповідала і про ту пригоду, і про розгляд справи стосовно Андрія П. Кіровським райсудом. Нагадаємо, 22 липня минулого року П., на той час – курсант міліцейського вузу, брав участь у страйкбольних змаганнях, які проходили у посадці за м’ясокомбінатом "Ятрань". Разом із ним грався у війну такий собі Ігор Ш., тоді – співробітник міського відділу міліції, в якому саме проходив юридичну практику Андрій. Після змагань курсант із міліціонером поїхали на Ковалівку, де мешкають обоє. Точніше, Ігоря привіз на своєму "BMW" Андрій. Там вони здибалися з трьома молодиками, знайомими Андрія. Завізши приятелів на територію школи № 20, Андрій пив там з ними пиво, потім – коньяк. На певній стадії пиятики хлопці вирішили покататися вечірнім містом. Андрій повів машину вулицею Жовтневої Революції у бік автостанції. Дорогою говорили про страйкбол. Напроти стоматологічної поліклініки Андрій зупинив авто, дістав з багажника страйкбольний автомат і переклав його в салон. Потім розвернув машину і повів її у бік залізничного вокзалу. Коли проїздили мимо будинку міськвідділу міліції, Андрій висунув автомат з вікна правих передніх дверей і дав чергу. Він влучив в трьох чоловіків, які, дожидаючись громадського транспорту, стояли на тротуарі напроти будинку міліції (тілесні ушкодження, заподіяні їм, потім було визначено як легкі). Один із тих чоловіків вилаявся і сів у маршрутку, що саме підійшла. А інші двоє – співробітник прокуратури області П. із сином Олексієм – вирішили знайти управу на нахаб. Прокурорський працівник зателефонував своїм колегам, ті – в міліцію. Правоохоронці організували операцію із захоплення білого "BMW". Треба зазначити, переслідувачам уже було відомо, що один із екіпажу тієї машини – співробітник міськвідділу міліції. Про це правоохоронці дізналися від потерпілого Олексія П. Той одразу ж упізнав у чоловікові, який визирав із люка "BMW", Ігоря Ш. Виявляється, за кілька місяців до цієї пригоди Олексій, проходячи солдатську службу в місцевій військовій частині, став свідком того, як працівники міліції затримували його командира за хабарництво, і серед них був Ігор Олександрович. Словом, ще раз підтвердилася мудрість про те, який тісний цей світ!..
Поки працівники державтоінспекції зупиняли на кіровоградських вулицях машини "BMW", які підходили під опис, даний потерпілими, Андрій П. із товаришами смакували коньяком на території все тієї ж школи № 20. А коли допили, Андрій запропонував покататися ще раз. Дехто відмовився і пішов додому, таким чином уникнувши ганьби, пов’язаної із затриманням міліцією.
До кримінальної відповідальності було притягнуто тільки Андрія П. Крім того, його відрахували з вузу. А Ігоря Ш. звільнили з міліції. Поставши перед судом, Андрій П. зайняв ось яку позицію. З одного боку, він визнавав, що стріляв і був при цьому п’яненький, з іншого – категорично заперечував те, що цілився в людей. Мовляв, він не винен, що під обстріл потрапили троє чоловіків. А ще він казав, що шкодує про вчинене. Суддя Кіровського райсуду визнав каяття Андрія П. щирим і постановив покарати чотирма роками ув’язнення, але з дволітнім випробуванням на волі. Засуджений, мабуть, не засмутився цим вироком, бо скаржитися в апеляційний суд не став.
Зате поскаржилася прокуратура. В її апеляції вказувалося на те, що вирок Кіровського районного суду – занадто м’який, що, мовляв, за злочин, скоєний Андрієм П., йому місце у в’язниці. "Прошу призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на чотири роки", – так закінчується прокурорська апеляція.
Та в апеляційному суді дійшли висновку, що вирок, постановлений щодо Андрія районним, – законний, а призначене йому покарання – справедливе.