Ставка – на харчову галузь

Кіровоград має надзвичайно потужний потенціал розвитку переробної промисловості в галузі виробництва продуктів харчування. І він поступово реалізовується. У січні – серпні цього року місцеві харчові підприємства реалізували продукції на суму майже чотири мільярди гривень, що на 62,1 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

Створення сучасних підприємств із переробки сільськогосподарської продукції або модернізація існуючих є стратегічним завданням Державної програми і вимогою Президента України до органів місцевої влади. Реалізація цих завдань дасть змогу значно розширити асортимент продукції, підвищити її якість та конкурентоспроможність, наситити харчовою продукцією внутрішній споживчий ринок і розширити поставки на експорт, удосконалити систему ціноутворення, що призведе до збільшення надходжень, податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, а також створити додаткові робочі місця. На цьому наголосив у понеділок на нараді з керівниками виконавчих органів міської ради кіровоградський міський голова Олександр Саінсус.

Із 101 підприємства з кіровоградської пропискою 20 відносяться до галузі виробництва харчових продуктів та напоїв. Як повідомила начальник управління економіки Олена Осауленко, основу експорту товарів харчової промисловості склали жири та олії тваринного й рослинного походження , а також готові харчові продукти. Загальний обсяг експорту товарів міста за півроку становив 429,8 мільйона доларів США, що втричі більше від експортованих товарів відповідного періоду минулого року.

Більш детально розвинувши тему розвитку галузі на прес-конференції, яка відбулась наступного дня, Олена Осауленко зазначила, що підприємства харчової галузі постійно модернізують свої виробництва, розширюють асортимент продукції. Зокрема, у квітні нинішнього року введено в експлуатацію цех із забою та первинної обробки великої рогатої худоби і свиней на одному з провідних підприємств галузі "М’ясокомбінат “Ятрань”. ПрАТ “Креатив” виробляє та експортує, в основному, нерафіновану олію та шрот. У 2013 році планується збільшити в декілька разів обсяг експорту до Китаю – у 2012 році відвантажено до Китаю 15 тисяч тонн олії.

На підприємстві запроваджено систему управління якістю ISO 9001:2008.

ТОВ “ГрадОлія” випускає, передусім, соняшникову та рапсову олію, соняшниковий та рапсовий шрот. До кінця нинішнього року на підприємстві планується впровадити систему управління якістю ISO 9001.З початку заснування підприємства створено 179 нових робочих місць.

Лідером української індустрії морозива по праву вважається фірма “Ласка”. Підприємство обладнане сучасним устаткуванням за європейськими стандартами. Це – єдиний виробник в Україні, що виробляє морозиво винятково з натурального молока.

Щороку освоюють близько п’яти нових видів продукції на ТОВ “Кіровоградхліб” – найбільшому виробнику хліба і хлібобулочних виробів у місті – до 60 тонн на добу. Встановлена комплексно-механізована лінія з виробництва виробів з листкового тіста, на якій зараз виробляється понад 50 найменувань продукції. Для збільшення обсягів виробництва і розширення асортименту в 2011 році була встановлена сучасна технологічна лінія з виготовлення батонів і овальних сортів хліба.

У серпні відновило роботу підприємство “Паляниця”, яке спеціалізується на виробництві кондитерських виробів. Кондитерська компанія ТОВ “Прод-Інвест” виготовляє печиво під торговельною маркою “Жорик-обжорик” та інші солодощі. Повністю оновлена виробнича база з випуску горілки і лікеро-горілчаних виробів ПАТ “Імперія-С”.

Читайте також