Соціальні послуги служби зайнятості — реальна допомога роботодавцям

Авторитет служби зайнятості значною мірою залежить від виконання комплексу заходів активної політики зайнятості та оперативного задоволення потреб роботодавців. Сучасні можливості державної служби зайнятості викликають зацікавленість у співпраці, до якої з кожним роком залучається все більше роботодавців. Вони отримують широкий спектр соціальних послуг служби зайнятості, зокрема підбір необхідних працівників, організація професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця, допомога в організації громадських робіт та інш.

Підбір персоналу: «Кадри вирішують все». Це гасло не втратило своєї актуальності й сьогодні. Так, у січні-червні 2013 року на вакансії, які надали роботодавці, працевлаштовано більше 1700 незайнятих громадян. Використовуючи психодіагностичні методики, тестування на замовлення працедавців добираються необхідні працівники. Також ефективною формою роботи стосовно оперативного підбору необхідних кадрів є організація ярмарків (міні-ярмарків) вакансій та послуг служби зайнятості, під час яких у роботодавців є реальна можливість зустрітися з багатьма потенційними претендентами на роботу та обрати саме тих фахівців, які потрібні підприємству.

Відповідно до потреб роботодавців у працівниках конкретних професій цьогоріч здійснювалося професійне навчання (підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації) 847 безробітних, у тому числі 19 осіб з особливими потребами. Професійне навчання безробітних громадян може здійснюватися як на базі кіровоградських професійно-технічних, вищих навчальних закладів, безпосередньо на виробництві, так і за його межами, а саме у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Особливу увагу центр зайнятості приділяє задоволенню потреб роботодавців у робочій силі під час виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру. Всього з початку року 854 безробітних брали участь у таких роботах.

У разі потреби центр зайнятості надає комплекс спеціальних послуг у вирішенні проблеми зайнятості із трудовим колективом у ситуації запланованого вивільнення працівників, проводячи заходи, спрямовані на добір роботи, профнавчання, залучення до самозайнятості, консультуючи щодо змісту прав і державних гарантій, психологічно адаптуючи працівників до початку фактичного вивільнення.

Важливим напрямком у налагодженні співпраці з роботодавцями є проведення семінарів, ”круглих” столів, міні-ярмарків вакансій, зустрічей з роботодавцями, що дає можливість не тільки вчасно реалізувати фінансовий і кадровий потенціали підприємств, зміцнити свої позиції на ринку товарів і послуг, а й спрямувати заощаджені кошти на розширення виробництва та створення нових робочих місць.

Тож системна та планомірна діяльність Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості у напрямку залучення роботодавців міста та району до участі в активних програмах сприяння зайнятості населення, виявлення та задоволення їх кадрових потреб триває, розширюється та набирає обертів.

Читайте також