Шкодить і здоров’ю, і гаманцю

Кілька тижнів тому в Кіровограді розпочалися рейди щодо виявлення та запобігання спалюванню опалого листя. У цих рейдах беруть участь фахівці Кіровоградської спецінспекції, міської санепідстанції, Державної екологічної інспекції та правоохоронці. Фахівці у черговий раз нагадують, що спалювання листя поблизу житлових будинків є порушенням санітарних норм та правил благоустрою і значно шкодить здоров’ю людей та навколишньому середовищу.

– Вдихання диму під час спалювання листя, перш за все, призводить до виникнення серцево-судинних та легеневих захворювань, – каже лікар відділення комунальної гігієни Кіровоградської міської санепідстанції Тетяна Гавриш. – Шкідливі речовини, які утворюються під час горіння листя, потрапляють до всіх внутрішніх органів людей. Дим розсіюється дуже повільно, протягом двох діб, шкідливі речовини практично не зникають і залишаються в приземному шарі. Листя – це колосальний фільтр. Очищаючи повітря від забруднення, дерева накопичують у кроні токсичні речовини, поглинають всі важкі метали. Як наслідок, в повітря викидаються низка канцерогенних сполук, дуже токсичні діоксини, бензопірен, що здатен викликати в людини онкозахворювання. Найбільше страждають від наслідків спалювання листя діти та літні люди.

Крім шкоди для здоров’я, спалювання листя може відчутно вдарити й по кишені. За недотримання вимог ст. 19 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Закону України "Про охорону атмосферного повітря" та п. 3.7 Державних санітарних норм і правил №145 від 17.03.11 р. "Утримання території населених місць" передбачена адміністративна відповідальність.

Читайте також