Повідомлення про намір міських урядників лишити Нове поза Кіровоградом, у складі якого воно перебуває з часу його утворення 1977 року, з’явилося на початку року на одному із кіровоградських сайтів, а згодом – і в локальній селищній електронній мережі. Це неабияк схвилювало новенців, адже відпускання селища в самостійне плавання, на їхню думку, призведе до значного погіршення умов їхнього життя й функціонування усіх складових життєдіяльності мікрорайону. Не лишилася байдужою до реакції новенців на поширене електронними засобами повідомлення й міська влада. 25 лютого на зібрання в селищній раді завітав перший заступник міського голови депутат міської ради та почесний житель селища Нового Василь Дзядух, уповноважений міським головою Олександром Саінсусом дати вичерпну відповідь про плани міської влади щодо майбутнього селища.
Послухати заступника міського голови у залі засідань Новенської селищної ради зібралися її депутати на чолі із селищним головою Ольгою Мельник, члени місцевого виконавчого комітету, керівники установ і організацій Нового та інші новенці.
– Метою нашої зустрічі, – сказав Василь Дзядух, – є з’ясування того, які запитання ви маєте до міської влади, а також донесення її думки щодо виконання селищною радою покладених на неї повноважень. Одразу зазначу, що міський голова уповноважив мене передати вам: про жодне відчуження Нового від міста не йдеться. Міська влада наполягає на необхідності налагодження ефективнішої роботи Новенської селищної ради.
Василь Дзядух повідомив, що, згідно з розпорядженням Президента України, до червня в Україні необхідно здійснити розмежування державних, комунальних земель задля ефективного їх використання. Це завдання передбачає подальше застосування всіх можливих правових заходів до суб’єктів господарювання, розташованих на цих землях, які не поспішають виконувати своїх фінансових зобов’язань, зокрема не сплачують зовсім грошей або не в повному обсязі поповнюють місцеві бюджети відрахуваннями за користування землею місцевих громад.
На утримання інфраструктури селища Нового щороку з міського бюджету надходить чимала сума. У той же час, наголосив Василь Дзядух, селищна рада докладає недостатньо зусиль для наповнення своєї місцевої скарбниці для подальшого використання коштів з неї на функціонування соціально-господарського механізму селища. Про «ефективність» роботи попереднього складу селищної ради, зазначив перший заступник міського голови, свідчить хоча б те, що за її каденції щодо окремих її членів заведено шість кримінальних справ, не налагоджено чіткого управління тими земельними ресурсами, що перебувають у її підпорядкуванні (на території селищної ради є підприємства, які тривалий час не сплачують грошей до її бюджету за землю). Не налагоджено послідовного й цілеспрямованого пошуку інвесторів, які б могли вкласти кошти в побудову в промисловій зоні селища промислових підприємств. До міської та обласної влади надійшло чимало скарг від мешканців Нового стосовно порушень при розподілі земельних ділянок, щодо нехтування органом місцевого самоврядування налагодження сталого функціонування соціально-господарського комплексу селища.
Звертаючись до нового складу селищної ради, Василь Дзядух закликав її депутатів, членів виконавчого комітету, та й усіх мешканців мікрорайону засукати рукави й ефективно використовувати надані державою повноваження для наповнення місцевого бюджету. Лише за цих умов міська й селищна влада на партнерських засадах зможуть забезпечити мешканцям селища той рівень комфорту, що має бути в цивілізованому суспільстві.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО