Як передбачено у Прикінцевих положеннях Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", йдеться у цьому роз'ясненні, усі законодавчі акти, в тому числі й ті, що регулюють спрощену систему оподаткування, мають бути приведені у відповідність до вимог нового пенсійного законодавства. Зазначені проекти законодавчих актів уже винесено на розгляд Верховної Ради України.
У період до внесення змін до чинного законодавства суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований та єдиний податок), сплачують внески до Пенсійного фонду України згідно з нормами Указу Президента України від 03.07.1998 року за №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року за №13-92 "Про прибутковий податок з громадян".
Для врахування у страховий стаж періоду роботи протягом цього часу (з 1 січня 2004 року до прийняття відповідних законопроектів) та з метою дотримання вимог статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суб'єкт підприємництва може здійснити доплату до Пенсійного фонду до розміру мінімального страхового внеску (32 відсотки від мінімальної заробітної плати на цей час).
Наприклад: суб'єктом підприємництва — фізичною особою — сплачено ставку єдиного податку в розмірі 120 гривень. До Пенсійного фонду спрямовується 42 відсотки, що складає 50 гривень 40 копійок. Мінімальний страховий внесок у січні складає: (205 грн. х 32%) : 100 = 65 грн 60 коп.
Розмір доплати складе: 65 грн 60 коп. — 50 грн. 40 коп. = 15 грн 20 коп.
Аби уникнути подвійного оподаткування при сплаті суб'єктами підприємництва у цьому періоді страхових внесків за найманих працівників, сума коштів, спрямована за них до Пенсійного фонду (у вигляді частини ставки від єдиного та фіксованого податків), буде зарахована в рахунок сплати страхових внесків.