Департамент житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради, який очолює Віктор Кухаренко, розробив план ремонтних робіт. Їх уже виконують бригада комунального підприємства "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство", будівельники та робітники об’єднаного житлово-будівельного кооперативу.
Минулого вівторка із ходом робіт ознайомився Володимир Пузаков. Він зустрівся із мешканцями будинку, уважно вислухав їхні пропозиції та побажання, поспілкувався з ремонтниками.
Варто зауважити, що, потрапляючи на подвір’я цієї багатоповерхівки, відразу розумієш, у якому занедбаному стані перебуває будинок. У дворі незатишно, обшарпаний паркан відділяє подвір’я від іншої двоповерхової споруди. Ні тобі лавочки, ні куточка для відпочинку, ні щось на зразок дитячого майданчика, а лише кілька вкопаних у землю автомобільних шин, що аж ніяк не приваблюють малюків із мамами. Люди всі свої проблеми із водопровідно-каналізаційним забезпеченням, які їм дошкуляють близько двох останніх років, пов’язують з новозведеною сауною, яку втулили мало не на самісінькому подвір’ї, тим самим ускладнивши проїзд транспорту. Пенсіонери нарікали, що "швидка допомога" просто не може під’їхати до під’їздів, тому хворим часто доводиться, долаючи біль, чимчикувати через весь двір до неї. А що вже говорити про більш габаритний транспорт? Словом, проблем вистачає, але найголовніша – аварійна ситуація з підтопленням підвалів та цокольних поверхів.
Як зазначали спеціалісти, котрі також були тут присутні, в першу чергу буде замінено водопровідні труби, потім каналізаційні. Домовились, що мешканці забезпечать доступ до своїх квартир, адже доведеться труби прокладати в самих помешканнях. Згодом буде прочищена і каналізаційна труба на прибудинковій території. Контроль за виконанням робіт покладено на начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергія Коваленка.
Міський голова оглянув і квартири, які найбільше постраждали, а саме №№ 23, 24. Їх власниці Алла Шикуріна та Елла Янчукова висловили вдячність за те, що завдяки оперативному реагуванню міської влади досить швидко розв’язана проблема, з якою вони самотужки аж ніяк би не впорались.
А от мешканці будинку на вулиці Дзержинського, 61, де в лютому цього року під тягарем великого шару снігу обвалився дах, вже повернулися в свої квартири і цілком задоволені виконаним ремонтом. Ситуацію прокоментував начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко:
– У цьому будинку мешкають три сім’ї та розташовані адміністративні служби міста. Руйнація покрівлі на площі 160 квадратних метрів призвела до аварійної ситуації та унеможливила подальше проживання тут людей. Жителів терміново відселили та призупинили роботу адміністративних установ. Протягом двох тижнів було виконано ряд робіт з облаштування тимчасової покрівлі, зміцнення основи конструктивних елементів верхньої частини будівлі, демонтовано перекриття на другому поверсі споруди, проведено належні підготовчі роботи та зміцнено оголовок другого поверху, а вже до дев’ятого травня на цьому будинку споруджена нова покрівля з шиферним покриттям. Мешканці квартир уже повернулись до осель, а працівники адмінустанов виконують свої обов’язки. В одній з квартир зроблено нову веранду, благоустроєно прилеглу територію, виконано відмостку навколо будинку, стік для дощової води. Усього на вирішення зазначеної проблеми з резервного фонду міського бюджету було виділено 100 тисяч гривень.
Господар квартири № 8 Віктор Вітік задоволений якістю виконаних робіт і від імені усіх мешканців будинку дякує міській владі та особисто міському голові Володимиру Пузакову.
А нам залишається додати, що хоча житловий фонд міста перебуває в не зовсім задовільному стані і коштів на його ремонт хронічно не вистачає, самим мешканцям не варто чекати, коли у їхньому будинку обвалиться дах через потужні снігопади (взимку багато кіровоградців самотужки розчищали покрівлі, щоб уникнути затоплення квартир верхніх поверхів) чи прорве каналізацію, від чого почнуть руйнуватись квартири, а й самим активніше включатись у роботи. Адже навіть своїми силами можна організувати суботник, причепурити подвір’я, попрацювавши на своє ж таки благо.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА