Міжнародний “круглий стіл”, на якому йшлося про перспективи активізації співпраці неурядових організацій з місцевими органами влади для вирішення проблем ромських громад, відбувся 18 жовтня в Кіровоградській міській раді.
У роботі “круглого столу” взяли участь секретар міської ради Ігор Волков, менеджер програми “Ромед” у Раді Європи Маркос Андарде (Португалія), асоційований представник Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) Анна Піеккала (Фінляндія), президент Міжнародної благодійної організації “Ромський жіночий фонд ”Чіріклі“ Юлія Кондур, завідувач сектора правових проблем європейської інтеграції Інституту законодавства Верховної Ради України Алла Санченко, представники ромської общини Кіровограда, керівники управлінь і відділів міської ради, соціальних та міграційних служб міста та інші.
– Це надзвичайно важливо й почесно для Кіровограда – приймати такий представницький міжнародний форум, – зазначив у своєму вступному слові Ігор Волков. – Особливого значення набувають контакти нашого обласного центру з міжнародними організаціями напередодні вирішення питання щодо євроінтеграції України, коли ми можемо продемонструвати нашим європейським партнерам своє прагнення і свою спроможність бути повноправними членами європейської спільноти.
Ігор Волков відзначив, що, хоча на території Кіровоградської області від загальної кількості мешканців ромів – усього 0,1 відсотка, однак міська рада прийняла низку програм, у яких передбачено соціальну підтримку й цієї категорії населення.
Під час “круглого столу” відбулися презентація програми “Ромед-2” Ради Європи та обговорення нормативно-правового забезпечення підтримки “Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року”.
Маркос Андарде наголосив, що програма спрямована на включення ромів до європейських спільнот та їх інтеграції, зокрема, в українське суспільство у результаті підвищення рівня освіти, доступу до медичних послуг до захисту їхніх прав. Кіровоград, за словами представниці Міжнародної благодійної організації "Ромський жіночий фонд "Чіріклі"" Кондур Земфіри, було обрано для проведення “круглого столу” у зв’язку з дуже хорошою роботою його соціальних служб. У зв’язку з цим у межах реалізації програми “Ромед-2” у нашому місті розпочнеться експеримент, який полягає у спільній роботі представників ромської громади (медіаторів) з працівниками соціальних служб.
“Після того, як модіатори розпочали надавати допомогу в плані медичному, ми побачили, що потреби ромських громад не обмежується лише цим, а полягають і в налагодженні співпраці зі структурами в соціальній сфері. Тому Кіровоград стане одним з пілотних міст, де проходитиме експеримент з об’єднання роботи медіаторів та соціальних працівників", – зазначила:Земфіра Кондур.