Ця інформація прозвучала на засіданні координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, в якому взяли участь члени ради, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів міста та міські позаштатні фахівці.
Протягом останніх кількох років у Кіровограді спостерігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз: у 2012 році рівень захворюваності знизився на 12 відсотків порівняно з 2011 роком. Зменшилася також кількість випадків захворюваності серед дітей та підлітків, повідомила начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.
За її словами, минулого року на профілактичні заходи з міського бюджету було витрачено 329 тисяч гривень – на туберкулін, придбання рентгенівської плівки та проведення обстежень. Цього року фінансування на ці статті збільшене, а також додатково заплановано придбати пересувний рентген-апарат для стаціонару.
Разом з тим є необхідність лікарям закладів охорони здоров’я збільшити кількість ФГ-обстежень та обстежень мокротиння з метою виявлення хворих з активною формою туберкульозу, особливо серед пацієнтів, які звертаються зі скаргами на кашель. Посилену увагу слід також приділити ВІЛ-інфікованим пацієнтам, так як, за словами головного міського позаштатного фтизіатра Неоніли Сухарської, обстеження їх на туберкульоз вкрай недостатнє.
Ситуація з ВІЛ-інфекцією у місті така: протягом 2012 року на облік поставлено 55 нових пацієнтів, зараз на обліку перебуває 481 особа. З метою покращення доступу до обстеження на ВІЛ на засіданні ради було прийняте рішення щодо відкриття кабінету "Довіра" на базі КЗ "Поліклінічне об’єднання м.Кіровограда". Відкриття такого кабінету дозволить налагодити роботу зі вчасного виявлення ВІЛ-інфекції і призначення лікування. За даними європейських країн, правильна антиретровірусна терапія дозволяє запобігати передачі вірусу від інфікованої людини до здорової, що є одним з найефективніших методів призупинення епідемії ВІЛ.