Сьогодення потребує нових підходів до організації професійного навчання інвалідів з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.
У Кіровограді існує певна система організації професійного навчання осіб із особливими потребами, визначення напрямків та форм якого здійснюється з урахуванням медичних рекомендацій, професійного досвіду та побажань клієнтів цієї категорії, потреб роботодавців, а також можливостей самозайнятості та започаткування власної справи. Це зумовлює збільшення кола навчальних закладів, розширення переліку професій, за якими проводиться навчання. Все це забезпечує особам з інвалідністю отримання конкурентної професії, відновлення працездатності та забезпечення реальної зайнятості. Так, упродовж одинадцяти місяців цього року за сприяння Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості організовано професійне навчання 53 осіб зазначеної категорії, зокрема за професіями – оператор котельні, контролер енергонагляду, взуттьовик з ремонту взуття, менеджер зі збуту тощо.
Поширюється практика організації навчального процесу й на виробництві. Наприклад, громадяни з обмеженою працездатністю проходили стажування безпосередньо на робочому місці та працевлаштовані на кіровоградські підприємства ТОВ "Прогрес-2010", "Фенікс", ПП НСНФ "Соєвий вік" та ін.
У цьому році з 53 осіб даної категорії безробітних, які пройшли професійне навчання, 43 вже працевлаштовані.