-Існуюче сміттєзвалище знаходиться в край незадовільному санітарно-гігієнічному та санітарно-технічному стані,- зазначив він. – Антропогенне навантаження на навколишнє середовизе в результаті накопичення відходів на території міського звалища значно перевищує допустимі норми і в комплексі з іншими факторами призводить до збільшення вмісту хімічних елементів, зокрема, важких металів, вище фонових знаень для грунтів. У 2010 році було відібрано 10 пробл грунту, із них шість не відповідали нормам. На території міста вже накопичилося понад 25 тисяч тонн різних відходів, які здебільшого не переробляються, а захаращують навколишнє середвище. Звалищем зайнято понад 18 гектарів землі.
Нагадаємо, що нинішня міська влада спільно з обласною розглядає зараз можливість будівництва заводу з переробки сміття. Іван Касьяненко також вважає, що це – єдиний правильний вихід із ситуації. Крім того, підкреслив Василь Дзядух, необхідно активізувати роботу і з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, тим більше, що буде слушна нагода – в Кіровограді розпочинається акція «Чисте місто» (місячник із благоустрою), а 26 березня відбудеться загальноміський суботник. На сьогодні в місті, за даними санепідстанції, налічується 57 стихійних звалищ.
Також головний державний санітарний лікар міста зупинився на темі літнього відпочинку. Серйозною проблемою Іван Касьяненко є те, що в обласному центрі немає жодного офіційного пляжу. Ті три пляжі, що функціонували раніше, - на Новомиколаївці, у парку 40-річчя Перемоги та на Ковалівці – через те, що не були виконані санітарно-технічні вимоги, надані санепідслужбою, протягом п’яти років не працювали. Всі проби річної води, що взяли торік на території пляжів фахівці СЕС, не відповідали нормативам за санітарно-хімічними показниками. Яйця гельмінтів виявалені у 13 зразках із 21 дослідженого. На сьогодні заборона на відкриття пляжів залишається в силі. На думку Івана Касьяненка, до проблеми функціонування пляжів слід повернутися найближчим часом, адже все одно, як тільки потеплішає, люди будуть відпочивати і на Інгулі, і на Сугоклеї, і якщо цей процес залишатиметься некерованим, існуватиме ризик виникнення спалахів інфекційних захворювань, травмувань під час купання, випадків загибелі на воді й таке інше. Урешті-решт, не повинно бути так, щоб в обласному центрі не було жодного цивілізовано облаштованого місця для відпочинку, а жителі міста не мали навіть змоги покупатися в спеку. У зв’язку із вищезгаданим Василь Дзядух дав доручення відповідним підрозділам органів виконавчої влади ретельно вивчити це питання, і намітити шляхи його вирішення.