Невдовзі з’ясувалося, що вони переоцінили загрозу. Обстеживши будинок, працівники житлово-експлуатаційної контори, яка його обслуговує, спільно з фахівцями управління капітального будівництва й управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради дійшли висновку, що так звані несучі стіни будинку – в повному порядку, а внутрішньоквартирна перегородка у помешканні Алли Шикоріної зруйнувалася через те, що відсиріла унаслідок протікання водопроводу під сусідньою квартирою.
Течу усунули. Щоб виконати цю роботу, працівникам ЖЕКу довелося зривати підлогу в квартирі, бо підвального приміщення під цокольним поверхом немає, і всі інженерні комунікації пролягають у підпіллі. Напевне, проектанти цього та подібних йому будинків (їх, за словами спеціалістів, у Кіровограді – близько двадцяти) сподівалися на те, що металеві водопровідні труби служитимуть вічно, бо при такому розташуванні цих комунікацій регулярно здійснювати їх профілактику неможливо.
Алла Шикоріна, квартира якої стала жертвою нерозумного інженерного рішення, сподівається на те, що влада чи ЖЕК відремонтують її житло. Те, що її квартира не належить до комунального житлового фонду (будинок № 54-а на Шевченка входить до об’єднання житлово-будівельних кооперативів), жінку не дуже хвилює. Вона не бачить різниці між собою і власниками приватизованих квартир комунального житлового фонду, обслуговування якого, за законом, здійснюється і з бюджету.
«Я – така ж, як і вони, громадянка України», – каже потерпіла. Мені довелося нагадати Аллі Михайлівні про те, що дуже багато громадян не отримують нічого від держави на утримання їхнього житла. Це мешканці приватного сектора, які, самотужки збудувавши собі житло, самотужки його й утримують. Закон не передбачає їм ніяких бюджетних фінансувань…
У житлово-експлуатаційній конторі об’єднання житлово-будівельних кооперативів визнають, що будинок, де сталася ця біда, уже давно потребує капітального ремонту. Тільки от грошей на це у ЖЕКу немає. За словами начальниці контори Наталії Нечипоренко, жителі цього та інших будинків, які входять до ОЖБК, не бажають витрачатися на свою спільну власність зі своїх особистих бюджетів. Вони не оплачують справно навіть послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Приміром, борг жителів будинку № 54-а за ці послуги складає близько десяти тисяч гривень. Щоб ліквідувати течу, яка зруйнувала перегородку в квартирі Шикоріної, працівникам ЖЕКу довелося просити гроші в одного з боржників за умови зарахувати їх як «квартплату».
У департаменті житлово-комунального господарства міської ради про проблему Алли Шикоріної знають і намагаються її розв’язати. Як повідомив заступник директора департаменту Юрій Костюков, для дослідження причин руйнації перегородки у квартирі № 23 будинку № 54-а на вулиці Шевченка було залучено спеціалістів ЗАТ «Кіровоградський інститут "Міськбудпроект". Фахівці уже виготовили висновок, згідно з яким та перегородка «втратила конструктивну здатність і потребує капітального ремонту». Що стосується несучих стін цього будинку, то вони, як встановили спеціалісти, – у доброму стані.
Отже (і фахівці це підтвердили), потрібен капітальний ремонт перегородки. Питання в тому, хто його фінансуватиме. Законодавство не зобов’язує органи місцевого самоврядування допомагати в цьому житлово-будівельним кооперативам. Та все ж є надія на те, що Алла Шикоріна не залишиться зі свою бідою один на один. Як повідомив директор департаменту Віктор Кухаренко, за участі міського голови вирішуватиметься питання фінансування ремонту в квартирі цієї жінки з міського бюджету. Відповідне рішення має ухвалити міська рада.