Про землю, житло і вуличних собак

Восьмеро кропивничан прийшли минулого тижня, п’ятого січня, на прийом міського голови Кропивницького Андрія Райковича з особистих питань. Їх турбували, передусім, земельні, житлові питання, а також комунальні проблеми.
Зокрема, інвалід першої групи з ураженням зору звернувся до міського голови з проханням надати йому окреме житло, бо мешкає в приватному домоволодінні, де кухня і вбиральня розмішені поза будинком. І хоча чоловік перебуває в пільговій черзі на поліпшення умов проживання, однак зараз задовольнити його прохання міська влада не може (нині на це мають право насамперед інваліди – учасники АТО). Однак може зробити в його домоволодінні ремонт, про що й повідомив чоловікові очільник міста.
Троє кропивничан звернулися з приводу виділення їм земельних ділянок. Міський голова запевнив, що проекти рішень сесії міської ради стосовно їхніх звернень буде підготовлено відповідно до чинного законодавства.
Інвалід-чорнобилець порушив надзвичайно болючу тему бездомних собак. Для нього це ще й особливо важливо, бо його онуку покусав такий пес прямо біля під’їзду багатоповерхівки № 30 на вулиці Генерала Жадова. Андрій Райкович відповів чоловікові, що міська влада вживає заходів для зменшення кількості безпритульних тварин у Кропивницькому. Створено підрозділ при КП «Кіровоград-Універсал-2005», працівники якого відловлюють вуличних собак. Допомагають і громадські організації, які здійснюють стерилізацію та вакцинацію відловлених тварин. Тож найближчим часом комунальники-собаколови виїдуть і в той мікрорайон, де знаходиться названий вище будинок.
Разом із тим і сам заявник, і міський голова зійшлися на тому, що деякі кропивничани самі загострюють проблему, годуючи безпритульних тварин біля під’їздів житлових будинків і створюючи таким чином загрозу їхнім жителям.
Мешканці двоповерхового дерев’яного будинку № 12/1 на вулиці В’ячеслава Чорновола поскаржилися на те, що підприємці прямо в ньому створили шашличну й нехтують елементарними правилами пожежної безпеки. Та ще й погрожують його жителям поквитатися з ними, якщо ті скаржитимуться на порушників. Із даною проблемою міський голова доручив розібратися головному управлінню житлово-комунального господарства та управлінню з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення.
А небайдужий кропивничанин звернув увагу на те, що в житлово-експлуатаційних організаціях (ЖЕО) міста відсутні угоди на надання комунальних послуг з власниками нежитлових приміщень та наголосив на необхідності посилення контролю за організацією обслуговування населення житлово-комунальними підприємствами. Управлінню комунальної власності спільно с ЖЕО міста доручено продовжити роботу з перевірки орендарів та власників нежитлових будинків щодо наявності угод та участі в утриманні будинків і прибудинкових територій.
Особистий прийом міського голови відбувся і 12 січня. До Андрія Райковича звернулись семеро мешканців Кропивницького. Проблеми, які хвилюють людей, різного характеру – від житлово-комунальних до земельних.
Ось, наприклад, Марія Володимирівна з Балашівки прийшла запитати, коли буде побудовано місток, який би з’єднав два береги річки, а разом із тим Лелеківку та Балашівку. Також жінку хвилює проблема стихійних сміттєзвалищ, які місцеві мешканці утворюють на берегах Інгулу.
Андрій Райкович повідомив, що будівництво містка розпочнеться у нинішньому році, зараз замовлено проектно-кошторисну документацію. Також пообіцяв, що буде вирішена проблема із стихійними смітниками, але потрібно, щоб і місцеві мешканці були більш дисциплінованими та не смітили там, де живуть.
Один з відвідувачів порушив проблему забезпечення обласного центру питною водою з альтернативних джерел. Не можна, щоб таке велике місто повністю залежало лише від дніпровської води, яку постачає обласне комунальне підприємство “Дніпро–Кіровоград”, вважає він. У Кропивницькому донедавна використовувались вода і з Лелеківського водозабору та Холодних Ключів. Аналізи води з лелеківських джерел показали, що в ній перевищено вміст заліза, що змусило водопостачальників відмовитись від неї. А от Холодні Ключі живлять такі мікрорайони міста, як селище Гірниче, Арнаутове та Шкільний мікрорайон. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко повідомив, що зараз шукається можливість очищення води з Лелеківського водозабору. Нинішні сучасні технології дозволяють зменшити вміст заліза. Андрій Райкович доручив начальникам профільних управлінь підготувати нараду із залученням фахівців ОВКП “Дніпро – Кіровоград”, щоб знайти на ній можливості більш активного використання місцевих джерел для забезпечення обласного центру якісною питною водою.
Звернулись до міського голови й мешканці одного з мікрорайонів, які створили ОСББ, але не можуть знайти невеличке приміщення для прийому громадян.
– Ми повинні всіляко допомагати ініціативним людям, які вирішили взяти управління своїм будинком у власні руки, – зазначив Андрій Райкович. – Тим більше, що вони вже багато чого зробили як у самому будинку, так і на прибудинковій території.
А от мешканець вулиці Жадова прийшов подякувати за те, що за багато років тут нарешті було відремонтовано тротуари та прибудинкові території. Місцеві мешканці запевняють, що і самі готові долучитись до благоустрою територій та всіляко допомагати комунальникам, коли ті продовжать ремонтні роботи із настанням теплої пори.
Звернулась по допомогу до міського голови і мешканка селища Нового. Вона не може порозумітись із селищною радою: хоче, щоб тамтешні посадові особи визначили причину постійної високої вологості у її квартирі. Жінка вже обійшла чимало інстанцій, і візит до міського голови Кропивницького став для неї останньою надією. Андрій Райкович запевнив заявницю, що обстеження її квартири буде здійснено найближчим часом, а ремонтні роботи розпочнуться, як тільки дозволять погодні умови. Відповідне доручення він дав заступнику начальника головного управління ЖКГ міської ради Юлії Яндович та представнику селищної ради, який також був присутній при розгляді скарги мешканки селища Нового.
Всі заяви, з якими люди звернулись того дня до міського голови, не залишаться без уваги.
– Ми намагаємось допомогти всім, хто того потребує, а особливо тим кропивничанам, які проявляють ініціативу, не байдужі до проблем міста, – зазначив Андрій Райкович. – Звертається чимало людей похилого віку, і завдання міської влади – допомогти їм, створити належні умови для проживання. На це я постійно налаштовую посадовців, які відповідають за той чи інший напрямок роботи.
Наш кор.

Читайте також