23 лютого продовжила свою роботу друга сесія Кіровоградської міської ради. Саме із цього засідання впроваджується процедура поіменного голосування депутатів.
– Це надзвичайно важливо, – наголосив міський голова Андрій Райкович. – кіровоградці знатимуть, як їхні обранці голосують і відстоюють інтереси громади міста.
На початку засідання депутати підтримали низку запитів своїх колег щодо виділення матеріальної допомоги мешканцям міста на лікування, створили тимчасові депутатські комісії, які вивчать діяльність КП “Кіровоград – Благоустрій”, зроблять аудит якості асфальтового покриття на дорогах Кіровограда після зими та перевірять законність забудови скверу імені Аксьонкіна. Крім того, народні обранці зменшили розмір плати на землю для гаражних кооперативів міста, яким за минулий рік доведеться сплатити до міської казни у сто разів більше, ніж у 2014 році.
Депутати на сесії перейменували 16 вулиць, 15 із них – на честь загиблих героїв АТО, а вулицю Щорса – на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Раніше Андрій Райкович видав розпорядження про перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки міста. До нього ввійшло понад дев’яносто об’єктів. Так, відповідно до цього розпорядження, вулиця Героїв Сталінграда стала вулицею Героїв України, Жовтневої Революції – Вокзальною, вулиця Василини – вулицею Леоніда Куценка, а Червоноармійська – Абрикосовою. Кіровський район тепер називається Фортечним, а Ленінський – Подільским.
У Кіровограді розроблять природоохоронну програму про утримання в належному стані річки Інгул. Відповідну пропозицію вніс депутат Олександр Цертій під час обговорення проекту Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2016 рік. Андрій Райкович підтримав її і доручив профільному управлінню земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища включити вищезгадану програму окремим розділом до природоохоронних заходів у Кіровограді.
– Інгул – це окраса нашого міста і має виглядати відповідно, – сказав очільник міста. – Така програма обов’язково має діяти в Кіровограді і запобігати замуленню річки, щоб потім не витрачати мільйони на її розчищення.
Серед заходів, які мають сприяти чистоті Інгулу і його повноводності, – облаштування прийомників мулу на 18-ти коллекторах, через які зливаються із ливневої системи каналізації дощові і талі води з території міста. Разом з водою до річки потрапляють і тисячі тонн посипного матеріалу, який використовують під час боротьби з ожеледицею.
Враховуючи незадовільну діяльність уряду та невиконання ним політичних обіцянок, Кіровоградська міська рада ухвалила “Звернення до Верховної Ради щодо відставки уряду під керівництвом Арсенія Яценюка”.
“Результатом року діяльності уряду на чолі з Прем’єр-міністром А.Яценюком, – говориться у зверенні, – стало божевільне зростання комунальних тарифів, урізання соціальних стандартів, намагання розпродати стратегічні та прибуткові підприємства і землю сільськогосподарського призначення, свавілля каральних органів, переслідування політичних опонентів, кидання за грати патріотів України, учасників війни та волонтерів. Замість того, щоб вживати дієві управлінські заходи для реанімації державної економіки та покращення якості життя українців А. Яценюк та його уряд займалися лише імітацією реформ, знищенням політичних конкурентів.
Незважаючи на обіцянки у 2013 році ще тоді опозиціонера А.Яценюка зменшити тарифи на природний газ, електроенергію та комунальні послуги за ініціативи його ж уряду з 1 квітня 2015 р. у рази було збільшено тарифи на енергоносії для населення без будь-яких на те економічних обґрунтувань. Газ власного видобутку відданий у розпорядження олігархів, а населенню продають набагато дорожчий імпортний газ. Мільярди кубів газу зникають на потреби “спільного користування” з приватними структурами. А уряд вже витратив понад 1 млрд. доларів на постачання газу та електроенергії на тимчасово окуповані території Донбасу знаючи, що рахунки за поставлені енергоресурси ніхто не оплачує.
В чому справді уряд Яценюка досягнув “успіху”, так це в небачених до цього обсягах корупції. А. Яценюк та його уряд ігнорують підтверджені перевірками Держфінінспекції факти багатомільярдної корупції в урядах України та не вживають заходи щодо відшкодування нанесених державі збитків. Покараних за корупцію немає. Кримінальні провадження не доведені до суду. Дії чинних високопосадовців не дають змоги розслідувати злочини попередньої влади та повернути награбоване державі. Немає реакції на підтверджені СБУ корупційні дії чинного уряду та інших державних посадових осіб, умисно спрямованих на доведення до банкрутства державних підприємств.
Вимагаємо від Верховної Ради України розглянути питання відставки уряду під керівництвом А. Яценюка за підсумками року його діяльності за провальну соціально-економічну політику, захист інтересів олігархів, небажання боротися з корупцією“.
Депутатський корпус також затвердив більшість винесених на розгляд міської ради галузевих програм. Не пройшли депутатського контролю "дорожня", "фізкультурна" та програма природоохоронних заходів місцевого значення. На думку депутатів, у цих програмах не вистачало конкретизації, на що витрачатимуться бюджетні кошти. Відповідно, проекти рішень будуть доопрацьовуватися.
Міська рада не підтримала цього дня кандидатуру Романа Колісниченка, внесену Андрієм Райковичем для затвердження на посаді заступника міського голови.