Про невідомі сторінки творчості

Завдяки науково-практичній конференції "Невідомий Шевченко" старшокласники гімназії, яка носить ім’я видатного генія українського народу, дізнались багато цікавого та корисного про Тараса Григоровича, що не входить до шкільної програми вивчення творчої спадщини Великого Кобзаря.

Нагадаємо, що 2014 рік, на знак відзначення його 200-річного ювілею з дня народження, проголошений, згідно з Указом Президента України, роком Шевченка. А зазначений захід в гімназії став спробою долучитись до вагомої спадщини видатного сина України.

На цьому наголосила і начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, зазначивши, що саме учні гімназії щороку виборюють призові місця у традиційному міському конкурсі на знання творчості Тараса Шевченка. А цього разу детальніше доторкнувшись до його творчої спадщини, відкрили для себе досі невідомі сторінки його життя та мистецької діяльності, адже відомо, що Шевченко вважається й видатним художником.

Так, школярі підготували багато корисного матеріалу про його доробок, як майстра портрету, пейзажу тощо. Мистецька спадщина Тараса Григоровича нараховує 835 творів. Він намалював лише автопортретів 43. Воно і не дивно, бо в період заборони на літературну та художню діяльність Кобзар часто вдавався до малювання власного портрету, щоб не втратити навичок малярства.

Окрім докладного матеріалу про Шевченка – художника, діти підготували й інший матеріал. Зокрема учень 10-А класу Микола Марусенко натхненно прочитав вірша про генія українського народу, а гість заходу – учень музичної школи №2, юний бандурист Єгор Таран виконав пісню на вірші видатного українського поета під власний акомпонімент. Цікаво було послухати й твір шестикласника Володимира Таборанського на тему козацької минувшини у творчості Тараса Шевченка.

Вдало переплітаючись з науковими дослідженнями гімназистів, творчі номери їхніх однолітків, показали, що багатогранна творчість Великого Кобзаря була і залишається актуальною для підростаючого покоління. З неї можна почерпнути багато цікавого для тих, хто планує у майбутньому присвятити себе літературній справі, історії, живопису та мистецтвознавству.

Читайте також