Про небезпеку нового Закону про працю

Представники Федерації профспілок області 16 січня проводили інформаційну акцію – розповідали кропивничанам про небезпеку прийняття нового Закону про працю. Ініціатори заходу вважають, що внесений до парламенту 27 грудня 2019 року Закон про працю позбавить працівників конституційних прав та гарантій, а профспілки – спроможності їх захищати.

У новому законі, зазначають представники профспілок, трудові договори «за домовленістю» з роботодавцем фактично залишають робітника без прав і мінімальних гарантій. Роботодавцю надається повна свобода без будь-яких підстав з власної ініціативи звільнити працівника без виплати вихідної допомоги. Йому надається право одноосібно погіршити умови трудового договору – зменшити рівень зарплати чи норму робочого часу, перевести на іншу роботу, а в разі незгоди працівника – звільнити його.

Також профспілки вказують на те, що в законі відсутні граничні норми застосування понаднормових робіт, а розмір їх оплати зменшується у п’ять разів. Така ж ситуація з розміром доплат за роботу у важких і шкідливих умовах, уночі, вихідні та святкові дні.

Єдине, що гарантується робітнику, – мінімальна зарплата. Щодо профспілок, то інтереси працівників пропонується представляти уповноваженому трудовим колективом, в якого немає жодних прав.

Заступник голови обласної Федерації профспілок Оксана Терлецька наголосила: «Даний законопроєкт позбавляє працівників їхніх основних конституційних прав повного соціального захисту. У Києві вчора було профспілкове віче, на яке запросили президента, прем’єр-міністра, голову ВР і розробника даного законопроєкту, міністра економіки Милованова. Ми вимагаємо, щоб представників профспілок включили у робочу групу по доопрацюванню законопроєкту. Якщо ж спільної праці не буде, профспілки готові до більш рішучих кроків, акцій протестів, поки ми не доб’ємося захисту для працівників».

Читайте також