Про медогляди, дешеві ліки проти гіпертонії та захворюваність на грип

За час проведення у Кіровограді акції «Здорові жителі – здорове місто», що була започаткована у квітні 2011 року, можливістю пройти медичне обстеження під час виїзних медичних профоглядів скористалися близько 15 тисяч жителів обласного центру. В цьому році зараз проводиться уже третій медичний огляд (на селищі Гірничому). Про це повідомила під час прес-конференції у вівторок начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

– Мета цієї акції – залучення якомога більше людей до медичних профоглядів, які дозволяють виявляти захворювання на ранніх стадіях, а це є запорукою ефективного лікування, – підкреслила Оксана Макарук. – Пацієнт має можливість за кілька годин, неподалік від свого помешкання пройти обстеження у терапевта, хірурга, окуліста, жінки – у гінеколога, також можна зробити флюорограмму, пройти УЗД. Під час медоглядів, проведених цього року, у 764 чоловік виявлено гіпертонічну хворобу, у 135 – цукровий діабет, у 282 – передпухлинні патології та онкологічні недуги та у 29 лікарі запідозрили туберкульоз (цих пацієнтів направлено на дообстеження у онкологічний та протитуберкульозний диспансери). До слова, зараз в Україні триває тиждень боротьби з туберкульозом, у рамках якого в Кіровограді проводяться організаційні заходи, просвітницька робота. Варто зауважити, що в обласному центрі, починаючи з 2008 року, рівень захворюваності та смертності від туберкульозу поступово знижується. Зокрема, у 2012 році, порівняно з 2011-м, показник захворюваності на туберкульоз знизився майже на 12 відсотків, смертності – на 33 відсотки. Це пов’язано з тим, що поліпшилася ситуація з виявленням захворювання на ранніх стадіях, адже туберкульоз, якщо людина вчасно звернулася до медиків, легко діагностувати і досить легко вилікувати (про перші симптоми цього захворювання, методи профілактики та лікування читайте на стор. 5).

Повертаючись до теми медоглядів, зверну увагу на те, що останнім часом активність населення дещо знизилася, тож я закликаю кіровоградців не відмовлятися від можливості пройти медогляд. Не бійтеся, що у вас виявлять якусь недугу – якщо вона є, то зволікання призведе лише до ускладнень, а то навіть і смерті. Якщо ж хворобу виявлять на ранній стадії, то ви її швидко позбудетеся, для цього у міських лікувальних закладах є все необхідне.

Начальник управління охорони здоров’я нагадала, що в Кіровограді відкрито чотири центри ранньої діагностики – на базі поліклінік №№ 1, 3, 5 та дитячої поліклініки . За рахунок коштів державного, міського бюджетів для них була закуплена сучасна діагностична апаратура, зокрема три рентгенапарати встановлено у 5-й, 1-й та 3-й поліклініках, у поліклініці №1 працює мамограф, також придбано два нових сучасних апарати УЗД, новітнє лабораторне обладнання для аналізу крові.

Оксана Макарук нагадала також про те, що зараз в Україні, в тому числі і в Кіровограді триває реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, запровадженого з квітня минулого року. Як відомо, гіпертонічна хвороба доволі поширена й водночас небезпечна, оскільки може призвести до інсульту чи інфаркту. Хворі, яким поставлений такий діагноз, мусять приймати медикаменти постійно. Тож, аби здешевити для них лікування, й був започаткований вищезазначений проект. Аптеки, які погодилися брати в ньому участь, продають препарати проти гіпертонії за зниженими цінами, різницю їм відшкодовується за кошти субвенції із державного бюджету. Для Кіровограда на ці цілі нинішнього року передбачено мільйон 123 тисячі гривень. Щоб отримати ліки від гіпертонії за пільговими цілями, слід звернутися до свого дільничного терапевта, пройти медичне обстеження. У разі виявлення захворювання вас поставлять на диспансерний облік й внесуть дані про вас до єдиного реєстру. У Кіровограді до цього реєстру, створення якого розпочато минулого року, вже ввійшли 46 тисяч осіб. Після цього лікар випише вам рецепт з позначкою «пілотний проект», за яким ви зможете придбати ліки зі знижкою в аптеках, які беруть участь у проекті. В обласному центрі це аптеки ПАТ «Ліки Кіровоградщини», КП «Кіровоградфармація» та нещодавно створені аптечні заклади «Здоров’я».

Стосовно ситуації із грипом та ГРВІ начальник управління охорони здоров’я повідомила, що у березні рівень захворюваності почав зростати і майже досяг епідпорогу. У зв’язку із цим у лікувальних закладах будуть обмежені відвідування пацієнтів, у навчальних закладах рекомендовано ввести масковий режим. Разом з тим про закриття шкіл на карантин поки що не йдеться.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги