Правова допомога для громадян

Про те, як можуть отримати первинні та вторинну правову допомогу малозабезпечені кропивничани, учасники АТО та інші пільгові категорії населення, розповіла журналістам на прес-конференції у міській раді директор місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Батранюк.
– Надання безоплатної правової допомоги – це соціальна програма уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав у суді за рахунок державного бюджету, – зазначила Тетяна Батранюк. – Первинна правова допомога полягає у наданні юридичних консультацій усім, хто звертається до місцевих центрів, відкритих на території України, в тому числі і в області. До Кіровоградського місцевого центру правової допомоги може звернутись будь-яка особа не залежно від майнового стану. Якщо особа потребує звернення до суду і відноситься до вразливих категорій населення, то ми надаємо їй і вторинну правову допомогу – представництво інтересів особи в суді, а також складання документів, необхідних для захисту її прав. Ці послуги надаються адвокатами за дорученням центрів правової допомоги або штатними юристами центрів безкоштовно (їх роботу оплачує держава).
На безкоштовну вторинну правову допомогу мають право малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий від суми прожиткового мінімуму), інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, меншому від двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства у сім’ї, особи, які претендують на статус біженця, ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, інваліди та учасники війни), члени сімей загиблих у воєнних діях, конфліктах та антитерористичних операціях (у разі порушення їхнього права на пільги та гарантії соціального захисту, передбачені законодавством України та за наявності у них посвідчення ветерана війни або члена сім’ї загиблого), особи, які мають особливі заслуги перед батьківщиною або є жертвами нацистських переслідувань (лише стосовно питань, пов’язаних із відповідним соціальним захистом), особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (протягом розгляду цієї справи у суді), особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (протягом розгляду цієї справи у суді), реабілітовані особи (стосовно питань, пов’язаних із реабілітацією).
Щоб звернутись до центру правової допомоги, потрібно зателефонувати туди або до оператора “гарячої” лінії. Потім людина складає письмове звернення про надання вторинної правової допомоги. За потреби таке звернення може скласти співробітник центру. І наостанок: потрібно подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї із визначених законом категорій осіб, які мають право на даний вид допомоги.
Для отримання безоплатної правової допомоги необхідно звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53, тел.: (095)87-662-33, (0522) 32-08-24.
Email: [email protected], центр працює з 8-00 год. до 17-00 год., без перерви, крім суботи та неділі.
Телефон “гарячої” лінії 0-800-21-31-03.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також