Рік тому в Кіровограді на базі поліклінічних відділень створили центри ранньої діагностики. Це дало позитивний результат –показники виявлення захворювань на ранніх стадіях поліпшилися, що в свою чергу підвищило ефективність лікування.
– Ми не просто поміняли вивіски на поліклініках, а створили дійсно сучасні центри ранньої діагностики, зміцнивши їхню матеріально-технічну базу, – каже начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. – Було закуплене діагностичне медичне обладнання за кошти державного та міського бюджетів, у приміщеннях виконані ремонти.
Один із центрів ранньої діагностики був створений у поліклінічному відділенні №1 комунального закладу "Поліклінічне об’єднання міста Кіровограда". Днями з його роботою ознайомилися журналісти місцевих ЗМІ.
– У нашому центрі пацієнт може пройти повний цикл медичного обстеження, адже тут сконцентрована новітня апаратура, яка дозволяє найточніше поставити діагноз, що і є запорукою ефективного лікування, – зазначила головний лікар поліклінічного об’єднання Олена Амбарна. – Як все відбувається? Спочатку пацієнт звертається до реєстратури й отримує амбулаторну картку. У долікарняному кабінеті йому поміряють артеріальний та внутрішньоочний тиск, зріст, зважать і направлять залежно від віку та статі до оглядових кабінетів. Далі людина має відвідати свого дільничного чи сімейного лікаря. Якщо їх у даний час немає на зміні, то рекомендації дасть терапевт центру ранньої діагностики, який огляне хворого і призначить відповідний комплекс обстеження. Ми намагались організувати роботу центру таким чином, щоб людина на весь комплекс обстежень витратила не більше дня, адже всі процедури – суто індивідуальні. Кожному, хто звернувся, в обов’язковому порядку слід зробити флюорограму, електрокардіограму та загальні аналізи крові й сечі. А потім починається індивідуальний підхід. Все обладнання для зручності пацієнтів сконцентроване на третьому поверсі у центрі ранньої діагностики.
Нові сучасні апарати фіброгастоскопії, УЗД, портативні електрокардіографи, які можна брати із собою на виклик до хворого. В кабінеті ректороманоскопії можна обстежити верхній та нижній відділи кишечнику. Новенький апарат дозволяє лікарю точно поставити діагноз. Є два апарати холтеровського монуторування артеріального тиску та серцевого ритму, які дозволяють відстежити добовий артеріальний тиск людини та електрокардіограму. Датчики кріпляться до пояса пацієнта і протягом доби фіксують всі дані. А потім лікар вже призначає відповідне лікування. Досить важливим у роботі кардіологів є апарат для раннього виявлення стенокардії. А в лабораторії для розширення спектра аналізів встановлено два гематологічних аналізатори, які дозволяють видавати 19 параметрів аналізу крові протягом однієї хвилини. Вони інформативні, точні, зручні в обслуговуванні.
Новий рентгенапарат робить рентгенівські знімки у кількох проекціях, зменшує опромінювання пацієнта та медпрацівника, більш компактніший та зручніший в обслуговуванні.
Але головним придбанням центру ранньої діагностики став цифровий мамограф. Почав працювати він лише тиждень тому. До цього жінкам доводилось проходити обстеження в обласному онкологічному диспансері.
Задоволені і пацієнти. Ось одна з них Галина Миколаївна приємно вражена змінами у поліклініці. Каже, що має хронічні недуги, тому часто звертається до лікарів. А останній рік показав, що в цьому медзакладі повністю змінився підхід до виявлення та лікування хвороб. Після ремонту тут стало значно зручніше, затишніше. Та й самі медики задоволені, адже приємно працювати у комфортних умовах та відчувати, що можна професійно допомогти людині.