Правила оренди житлової нерухомості

Нажаль оплата послуг професіонала здатного запропонувати підходящу квартиру в оренду та скласти договір доступна не всім українцям. Тому люди намагаються уникати співпраці з посередниками забуваючи про неприємності, котрі очікують при зніманні житла. Тільки вивчивши всі доступні способи пошуку квартири, розібравшись в особливостях перевірки документів та юридичних тонкощах складання договору можна розраховувати на позитивний результат.

Нюанси пошуку квартири в оренду

В інтернеті можна знайти тисячі оголошень про здачу нерухомості в оренду. Однак лише незначний відсоток з них розміщений реальними власниками квадратних метрів. Інша частина – це оголошення посередників та шахраїв. Тому орендарю потрібно запастися терпінням та часом, щоб серед маси непотрібних варіантів знайти один вартий уваги.

Визначитися у скільки обійдеться довгострокова оренда квартир у Львові можна прямо зараз на сайті DOM.RIA. Тут працює програма перевірених оголошень доступна кожному українцю. В таких квартирах обов'язково побував інспектор сайту прихопивши з собою панорамну камеру для фіксації стану житлових приміщень. DOM.RIA №1 серед сайтів в сфері нерухомості так як стежить за оновленням актуальної інформації.

Як скласти письмову угоду?

Сьогодні навіть угода, що не завірена нотаріусом підписана строком до одного року, має юридичну силу в суді. Грамотна складений контракт допомагає власникам житлоплощі покарати недобросовісних квартиронаймачів, а орендарям позбутися необґрунтованих претензій з боку наймодавця. Тому договір оренди – це запорука безпеки та спокою зацікавлених сторін.

Угода оренди нерухомості має містити:

  • термін оренди та час підписання контракту;
  • юридичну адресу та технічний опис квартири;
  • розмір орендної плати та способи внесення платежів;
  • реквізити наймача та наймодавця взяті з паспортів;
  • опис майна, що знаходиться в квартирі;
  • права та обов'язки зацікавлених осіб;
  • розмір застави та умови її повернення;
  • нюанси оплати послуг комунального характеру;
  • штрафні санкції за недотримання умов угоди;
  • умови, що дозволяють достроково припинити співпрацю.

Останньому пункту потрібно приділити більше уваги. Обов'язково потрібно вказати мінімальний час проживання наймача, після проходження якого він може без штрафу з'їхати. Порушення цієї умови дозволяє власнику житла не повертати заставу або оплату за останній місяць якщо вона передбачена в угоді. Також вказується відповідальність орендодавця якщо йому знадобиться виселити наймача.

Правила реєстрації договору

Якщо угода підписується на тривалий термін, то її потрібно, як будь-який інший документ, наділений юридичною силою зареєструвати. При реєстрації повинні бути присутніми обидві сторони угоди. Документи подаються в центр надання адміністративних послуг, або в податкову інспекцію за місцем проживання власника нерухомого майна.

Сам процес не віднімає багато часу, якщо заздалегідь заповнена заява та підготовлені документи. Орендар та орендодавець повинні мати при собі громадянський паспорт. Крім цього власнику житла потрібно захопити відповідний правовстановлюючий документ на квартиру, техпаспорт та три примірники договору. Якщо житлоплоща знаходиться у володінні кількох громадян, то буде потрібна письмова згода кожного співвласника.

Як уникнути неприємностей знімаючи житло?

Щоб уникнути типових помилок та непорозумінь між власником житла та людиною що тимчасово проживає у квартирі потрібно озброїтися порадами професіоналів.

Насамперед кожна передача грошей повинна фіксуватися письмово в розписці. Це документ складений в двох примірниках в довільній формі. При цьому він буде дійсним якщо відображає наступну інформацію:

  • реквізити, взяті з паспорта наймодавця;
  • суму грошей прописом та цифрами передану наймачем;
  • дату та причину отримання грошей.

Такий написаний від руки документ може використовуватися як доказ в суді. Досвідчені орендарі радять брати розписку кожен місяць. Для зручності факт передачі грошей можна фіксувати на тильній стороні основного договору.

Особливості розірвання орендної угоди

Важливо розуміти, що до моменту закінчення, терміну дії договору оренди, власник нерухомості не може виселити орендарів. Але іноді виникає необхідність дострокового розірвання угоди. Це можливо в таких ситуаціях:

  • Якщо квартиронаймач регулярно затримує оплату оренди або зовсім відмовляються віддавати гроші.
  • Якщо мешканці порушують порядок, заважаючи нормально жити сусідам. При цьому правопорушення спостерігаються систематично.
  • Коли квартиранти навмисне завдають шкоди майну, переданому в тимчасове користування.
  • З боку наймача співробітництво може бути розірвано якщо власник житла не виконує обов'язки, прописані в договорі.

Тільки грамотна складений договір оренди захищає інтереси як власника нерухомості, так людини, яка тимчасово проживає в чужій квартирі. Тому його підписання має бути пріоритетним завданням для кожної сторони угоди.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги