Працевлаштування окремих категорій громадян

Законом України "Про зайнятість населення" передбачені гарантії у сприянні працевлаштуванню соціально вразливих категорій громадян.

До них належать: один з батьків або особа, яка їх замінює, якщо вона має на утриманні дітей віком до шести років, виховує без одного з подружжя дитину віком до чотирнадцяти років чи дитину-інваліда або утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (не залежно від віку) та/або інваліда І групи (не залежно від причин інвалідності); діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу; особи, яким залишилося десять і менше років до настання права на пенсію за віком; інваліди, які не досягли пенсійного віку; особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть як виняток прийматися на роботу.

З метою підвищення конкурентоспроможності та прискорення працевлаштування громадян зазначених категорій Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості надається комплекс соціальних послуг. Вони спрямовуються на професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації під конкретне замовлення роботодавців; залучаються до участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру; їм надається допомога у започаткуванні власної справи, а також профконсультаційні, профінформаційні, профорієнтаційні послуги та юридичні консультації. Також організовуються різноманітні профорієнтаційні заходи, які відповідають індивідуальним потребам клієнтів залежно від їх досвіду роботи, рівня освіти, вікових характеристик, життєвої ситуації. Під час таких заходів учасники мають можливість ознайомитись із сучасними кадровими потребами роботодавців, з можливостями приведення власних професійних навичок у відповідність з потребами роботодавців, оволодіти навичками пошуку роботи та самопрезентації.

Отже, проведення комплексної системної роботи служби зайнятості щодо сприяння зайнятості соціально незахищених верств населення дає свої позитивні результати. Лише у січні – травні 2013 року до активних програм сприяння зайнятості населення залучено 718 осіб квотних категорій, які перебували на обліку в Кіровоградському міськрайоному центрі зайнятості. Зокрема, за сприяння служби зайнятості працевлаштовано майже 300 чоловік цієї категорії, у тому числі 14 з них отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи; 161 особу направлено на професійне навчання; 262 громадян брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Читайте також