За десять років ЗАТ "Ельворті груп" стане найуспішнішою у світі компанією з виробництва посівної та ґрунтообробної техніки. Упевненість у цьому під час прес-конференції, присвяченій підсумкам роботи заводу “Червона зірка” в першому кварталі нинішнього року, висловили голова наглядової ради ЗАТ "Ельворті груп" Павло Штутман і генеральний директор ПАТ "Червона зірка" Сергій Калапа.
За їхніми словами, світовому лідерству ЗАТ "Ельворті груп" у названому сегменті машинобудування посприяє постійне навчання й перенавчання персоналу, оновлення як засобів виробництва, так і продукції компанії.
За результатами першого кварталу 2012 року обсяг реалізації продукції ПАТ "Червона зірка" склав 124,6 мільйона гривень – майже в півтора разу більше, аніж за аналогічний період минулого року. Обсяг виробленої продукції зріс на 35 відсотків.
За словами Павла Штутмана та Сергія Калапи, значно зріс й обсяг інвестицій підприємства у власний розвиток і технічне переоснащення виробництва. Порівняно із січнем – березнем 2011 року їх обсяг збільшився у 2,8 разу і склав 15,9 млн. грн.
На заводі триває модернізація зразків його продукції та впровадження у виробництво нової техніки. Продукція заводу була представлена на трьох профільних виставках міжнародного рівня: "AGRA-2012" (Болгарія, м. Пловдив), "AgroTech-2012" (Польща, м. Кельце), "Ka pasesi-2012" (Литва, м. Каунас).
Павло Штутман повідомив також, що в Кіровоградському машинобудівному коледжі КНТУ відкрито нову навчальну лабораторію (на знімку), що дасть змогу підвищити конкурентоспроможність усього машинобудівного кластера Кіровоградщини. Європейське відділення корпорації HAAS безкоштовно передало для лабораторії п’ять блоків імітації управління сучасними обробними центрами, а на виділені підприємствами групи "Гідросила" та заводом "Червона зірка" 188 000 гривень уже придбано для неї необхідні комп’ютери, оргтехніку і меблі. Надалі заплановано встановити там також два повноцінних обробних центри – токарний і фрезерний. Тепер студенти коледжу, які навчаються за спеціальністю "Програмування верстатів з числовим програмним управлінням", можуть здобувати практичні навички роботи в умовах, максимально наближених до заводських.
Завершуючи розповідь про машинобудівні реалії Кіровограда, слід згадати, що наприкінці минулого тижня на "Червоній зірці" Міністерство аграрної політики та продовольства України провело нараду з питань розвитку сільськогосподарського машинобудування та забезпечення АПК країни продукцією українських виробників сільськогосподарської техніки та обладнання. У заході взяли участь близько півсотні керівників та фахівців провідних сільгоспмашинобудівних підприємств, які розглянули перехід підприємств-виробників сільськогосподарської техніки та обладнання в підпорядкування Міністерства аграрної політики і продовольства, порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва, здійснення фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів та компенсацій лізингових платежів тощо.