Посвята відомому землякові



Восьмого жовтня в музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза відзначили день пам’яті славетного земляка Генріха Нейгауза. Свято традиційно розпочалося з покладання квітів до меморіальної дошки видатному музикантові на будинку, де той народився (вул. Шульгиних, 26) (на знімку).

Виконавський талант і педагогічна майстерність Генріха Нейгауза відомі в усьому світі. Надзвичайна працездатність і цілеспрямованість поєднувалися в ньому з постійними пошуками більш досконалих педагогічних методів і форм. Усе це привело до появи плеяди видатних музикантів – учнів нейгаузівської школи – та видання книги Генріха Густавовича «Мистецтво фортепіанної
гри».

Перші педагогічні кроки він розпочав у Єлисаветграді, допомагаючи своїм батькам у роботі їхньої музичної школи, коли приїздив до рідного міста. Таким чином Генріх Нейгауз став викладачем Юлія Мейтуса.

Самостійна педагогічна діяльність Г. Нейгауза розпочалася 1916 року в місті Тбілісі (Грузія), коли він прийняв запрошення стати викладачем музичного училища (майбутньої консерваторії).

Наступний період його педагогічної роботи пройшов у Київській консерваторії. У ті роки Київ уже був одним з музичних центрів України. Незважаючи на насиченість і різноманітність музичного життя міста, приїзд Нейгауза в жовтні 1919 року став яскравою подією, яка відкрила цілу епоху в культурному житті столиці. Цей період був розквітом його виконавської діяльності.

Крім того, була наполеглива робота на педагогічній ниві: за три роки викладання в Київський консерваторії він залишив творчий спадок, який довгі роки живить світову та українську музичну культуру…

Саме до дня пам’яті Генріха Нейгауза завідувачка народного меморіального музею Г. Нейгауза Тетяна Фурлет підготувала пересувну виставку «Учні Нейгауза», в якій використано матеріали з фондів музею – фото, афіші, книги. Усі ці предмети мають пам’ятні надписи з привітаннями, побажаннями та словами вдячності школі й музею.

Продовженням заходів до дня пам’яті Г. Нейгауза став концерт за участю викладачів музичної школі № 1 ім. Г. Нейгауза. У програмі концерту, який підготувала завідувачка фортепіанного відділу Вікторія Делестьянова, прозвучали твори Фредеріка Шопена, Ференца Ліста, Йоганеса Брамса у виконанні викладачів школи Валентини Ткаченко, Олени Бойко, Анастасії Мішиної та Марини Ткаченко.

Наприкінці концерту директор школи Євгенія Малявкіна подякувала всім його учасникам та наголосила на важливості проведення цього й подібних заходів. Музична школа № 1 ім. Г. Нейгауза продовжує традиції, закладені попередниками, та зберігає пам'ять про нашого видатного земляка.

Читайте також