Інша справа, що... пізно. Літо давно минуло. У червні-липні роботі міської ради заважали судові колізії, спровоковані тими, кого не влаштувало обрання Миколи Чигріна на посаду міського голови. У серпні - бойкотування тодішньою депутатською більшістю сесії, скликаної міським головою... У цього протистояння дуже дорога ціна: втрачено час, коли можна було, скоригувавши бюджет, збільшити обсяги і форсувати темпи підготовки житлового фонду до зими. Тепер, восени, депутати (і серед них - більшість тих, хто затягував і досі затягує конфлікт у міській раді) голосують за ремонт покрівель. Актуально, але... майже насмішка.
Наступним пунктом порядку денного було обрання секретаря міської ради. Запропонована міським головою кандидатура депутата Олександра Трав'янка була вже вкотре провалена, як, до речі, і всі інші кандидатури, що висувались Миколою Чигріним до складу виконавчого комітету міської ради. От хіба що чи не одноголосно (лише 5 голосів проти) був обраний до складу виконкому голова Ленінського райвиконкому Валерій Манухін. Його не обрали на попередньому засіданні, тому, мабуть, депутати, зрозумівши власну помилку, її виправили.
А от щодо інших: Олексія Романова, Анатолія Сенічкіна, Наталії Чебаник - кандидатів на посади заступників міського голови, Віри Сухопарової - на посаду керуючого справами міськвиконкому, Андрія Головатюка, Анатолія Курченка та Миколи Корецького - на посади членів виконкому на громадських засадах, то, мабуть, доведеться чекати наступної сесії. Чи то до кожного з них є безліч претензій, через які не змогли переступити члени депутатської групи "Кіровоград - за єдину Україну", чи то просто вже найшла коса на камінь і все пропоноване міським головою буде, як і раніше, блокуватися.
Бо як інакше пояснити, чому депутатській більшості не хочеться, щоб до складу виконкому увійшов, наприклад, Микола Корецький, який очолює міський відділ внутрішніх справ?..
Спілкування в сесійній залі у стилі "хто кого", "наші - не наші" накладає відбиток на всі рішення, що тут приймаються чи не приймаються. При всій необхідності заходів по зниженню цін на хліб, - питання це (як стало зрозумілим на сесії) не підготовлене тими, хто хотів би минулої п'ятниці включити його до порядку денного. Без мобілізації додаткових бюджетних надходжень, без досконального вивчення депутатськими комісіями, без урахування, наприклад, загрози подорожчання бензину і відповідних змін на зерновому ринку - гарні наміри залишаються тільки намірами. На що і вказали на сесії депутати О. Страхаль, С. Бабак, Є. Чабаненко, М. Ткач, інші. Можливо, під красивими гаслами дехто хоче накинути на міський бюджет непосильний тягар, щоб скомпрометувати політичних опонентів? Чи просто перемістити частину бюджетних коштів у сфери чиїхось бізнесових (а хліб - це теж бізнес) інтересів?
Тож є і надія на співробітництво між усіма депутатами і мером, але ж є і втома від протистояння у нашому міському парламенті. Це протистояння заявило про себе уже на початку сесії. Група депутатів (їх точку зору озвучували М.Цуканов і А.Кролевець) вимагала у міського голови підтвердження інформації про вилучення з архіву попереднього засідання трьох бюлетенів голосування на посади членів виконкому. У відповідь М.Чигрін повідомив, що йому надійшла заява депутатів Є.Чабаненко, С.Мазур, Л.Мажарової, М.Борисової про недовіру лічильній комісії. Депутати стверджують, що у ході тодішнього голосування не дотримувався принцип таємності, а ті бюлетені, які визнані недійсними, зіпсовано навмисне. Ось чому М.Чигрін офіційно направив три бюлетені на експертизу у міський відділ внутрішніх справ.
... А може, законсервувати місто, поки вщухнуть пристрасті, оте "хто кого"?.. Щоб не періщили осінні дощі, не настали зимові холоди, не треба було ремонтувати вулиці й ліфти, аж поки меру не дадуть можливості нормально працювати. Бо, мабуть, це негарно, коли досвідчений депутат півгодини не відходить від мікрофона і перекрикує міського голову, коли дуже молодий представник цієї ж фракції привселюдно називає документ, зачитаний мером, "папірцем", коли депутати іронічно аплодують тому конфлікту, який самі ж влаштовують...
Співпраця можлива і потрібна. Розгляд депутатських запитів це показав. Але якщо взаєморозуміння прийде запізно, ось тоді найпотрібніші сесійні рішення справді можуть перетворитися на "папірці" в силу своєї нереальності.
Читайте також: Пропозицію щодо розгляду на сесії міської ради питання про зниження цін на хлібобулочні вироби у місті Кіровограді було НЕ прийнято