Полегшити останні дні життя

Стан та перспективи розвитку паліативної допомоги в Кіровограді та області обговорювали представники медичної спільноти, соціальних служб, громадські діячі та інші на засіданні "круглого столу", який був приурочений до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги.

Про те, що в Кіровограді планується відкрити відповідне відділення на базі центральної міської лікарні, вже не раз повідомлялось у засобах масової інформації. За словами заступника міського голови Ігоря Василенка, уже розроблено проектно-кошторисну документацію щодо перепрофілювання та реконструкції одного з відділень першого стаціонару центральної міської лікарні. З міського бюджету передбачено виділити 900 тисяч гривень, також досягнуто домовленість стосовно фінансування у розмірі 170 тисяч гривень новоствореного закладу Міжнародним фондом "Відродження", фахівці котрого також планують надавати освітню допомогу при підготовці фахівців з числа медиків, психологів, соціальних працівників, волонтерів, які будуть тут працювати.

Головна мета паліативної допомоги –забезпечити максимально якісне життя пацієнтів з невиліковними хворобами, а також їхнім рідним та близьким, зазначив обласний позаштатний спеціаліст з надання паліативної допомоги лікар обласного онкологічного диспансеру Михайло Макаревич. Нині лише 15 відсотків хворих помирає у стаціонарних відділеннях лікарень, решта – вдома. При цьому в області людей, які потребують саме паліативної допомоги нараховується понад 13 тисяч. В Кіровограді ця цифра доходить до 300. Тож присутній на заході головний лікар обласного онкологічного диспансеру, депутат обласної ради Костянтин Яринич закликав об’єднати зусилля обласної та міської влади щодо створення в місті профільного закладу. Потрібно виробити спільну стратегію його функціонування та розвитку, шляхів фінансування, адже зрозуміло, що лише коштів міського бюджету та благодійних фондів буде замало. Також слід провести масштабну роз’яснювальну роботу серед населення, щоб пробудити в людях милосердя та бажання прийти на допомогу ближньому. Наприклад, у найстарішому у світі хоспісі у Великій Британії, який був створений ще в середині позаминулого століття, будь-хто будь-якого дня може прийти і запропонувати допомогу не лише матеріальну, а й попрацювати на благо закладу, прибрати територію, постригти газони, надати допомогу пацієнтам. І прояви людського співчуття треба всіляко стимулювати. З іншого боку, паліативна допомога потребує від персоналу досить великого психологічного навантаження, тому відбувається плинність кадрів, і невисока заробітна плата не здатна втримати людей на цій роботі.

Як розповіла начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук, при відвіданні відповідного закладу в Києві кіровоградські лікарі дізнались, що відтік професійних кадрів вдалось стримати лише після введення премій та надбавок до зарплат, що дозволило її підняти до п’яти тисяч гривень.

Отже, без стратегічного плану функціонування закладу не обійтись, і краще це буде спільний проект обласної та міської влади, благодійних фондів та громадських організацій. Представники громадських організацій висловили на засіданні готовність організувати волонтерський рух. А представники соціальних установ наголосили на важливості тісної співпраці з медиками при обслуговуванні лежачих підопічних.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
"Політика - це серйозна справа". Трамп провів зустріч з Байденом у Білому домі - BBC News Україна.
Найбільш таємнича планета. На супутниках Урану можуть існувати умови, сприятливі для життя - BBC News Україна.
МЗС висловив своє незадоволення щодо демонстрації фільму про "любов українки та росіянина" в Талліні: це викликає відчуття розчарування.
Теги