Діючи за принципом „Моя хата скраю", чоловік все ж таки встиг вивести власне авто з гаража. На щастя, за лічені хвилини пожежу вдалося ліквідувати і вогонь не встиг перекинутися на інші приміщення...
Віталій Миронюк відзначив відлагоджену роботу бійців-пожежників - його підлеглих, які щоденно ризикують власним життям, рятуючи людей та їхнє майно від руйнівної стихії вогню.
- Минулого року в Кіровограді сталося 367 пожеж, у яких загинуло 16 чоловік. Намітилася стійка тенденція до зменшення кількості пожеж та загибелі в них людей. Серед основних причин виникнення пожеж - порушення правил експлуатації електронагрівальних та газових приладів, паління в ліжку, дитячі пустощі з вогнем. Турбує кількість пожеж у підвальних приміщеннях, де пожежникам завдають клопоту в холодну зиму бомжі.
Радує, що протягом 2002 року завдяки поставленій на належний рівень протипожежній роботі у місті не допущено великих пожеж. Ми постійно перевіряємо установи, організації та підприємства і контролюємо стан дотримання ними правил пожежної безпеки та установки і експлуатації електрогосподарства. Серед недоліків, які виявляємо - це, в першу чергу, відсутність пожежної сигналізації, вогнегасників, несправності в електромережі...
- Віталію Григоровичу, "01", як відомо, служба термінового реагування. А чи були такі випадки, коли з якихось причин машини не змогли виїхати на пожежу?
- До цього часу невиїзду пожежних автомобілів не було допущено. Основний напрямок, над яким я зараз працюю - це забезпечення підрозділів пожежної охорони міста усім необхідним для вчасного виїзду пожежної техніки та безпосередньо для гасіння пожеж. Я намагаюся вирішити проблеми з обмундируванням особового складу, ремонтом автомобілів, забезпеченням пально-мастильними матеріалами. Хочу висловити подяку міській раді та міському голові Кіровограда Миколі Чигріну, завдяки яким протягом останніх місяців з міського бюджету нам надійшли кошти, передбачені "Програмою забезпечення протипожежного захисту міста". До потреб пожежного забезпечення міста та вирішення питань пожежної охорони з розумінням ставляться депутати міської ради Андрій Сергійчук, Андрій Перевозник, Анатолій Катренко, Микола Цуканов та інші. За гроші, що надійшли, ми закупили бензин (наразі всі шість пожежних частин Кіровоградського гарнізону забезпечені пально-мастильними матеріалами) та придбали апарати захисту органів дихання АСП-2, які використовуються під час гасіння пожеж у задимлених приміщеннях. Питання придбання таких засобів постало ще й тому, що часто-густо старі апарати виходили з ладу. Під час однієї з пожеж ледве не загинув один із наших вогнеборців, коли відмовив АСП і той втратив свідомість... Завдяки сприянню міської влади закуплено тридцять нових апаратів.
- Протягом кількох останніх років на різних рівнях точаться розмови про доцільність від'єднання служби пожежогасіння від МВС і приєднання її до Міністерства надзвичайних ситуацій. Як би ви поставилися до такого кроку?
- До якого б міністерства не належала пожежна охорона, головна наша мета в усі часи - це гасіння пожеж. Адже кожну пожежу (масштабну чи не дуже) можна розцінювати як надзвичайну ситуацію. Нам, вогнеборцям, часто доводиться виконувати функції рятувальників. Чи то на пожежах, чи просто в екстремальних ситуаціях. Приміром, нещодавно у нас в Кіровограді стався такий випадок. У двадцятиградусний мороз маленький хлопчик роздягненим вийшов на балкон і ненароком захлопнув за собою двері. Батьків саме вдома не було. Сусіди викликали "01", і ми по пожежній драбині зняли його. Зауважу, що подібних випадків дуже багато...
- Віталію Григоровичу, які проблеми вас, як начальника загону пожежної охорони міста Кіровограда, хвилюють найбільше?
- У першу чергу - це відсутність сучасних засобів зв'язку. На сьогоднішній день ми практично не маємо переносних радіостанцій, якими могли б користуватися бійці в задимлених приміщеннях, та стаціонарних, якими мають бути оснащені всі пожежні автомобілі. Вони потрібні для постійного зв'язку з диспетчером, який міг би у випадку необхідності переадресувати машину, що знаходиться в дорозі, до місця пожежі.
Ще одна велика проблема - забезпечення обмундируванням. Бойовий одяг використовується старий, вже давно вийшов його термін експлуатації. Він не витримує високих температур, починає плавитися вже при 42оС (на місцях гасіння пожеж подекуди температура сягає 118оС). Зараз у державі з'явилися сучасні костюми, які пройшли тестування за кордоном і відповідають усім нормам. Якби ми мали можливість придбати такий одяг (на шість міських підрозділів потрібно близько 200 комплектів), можна було б бути впевненими у тому, що наші бійці не отримають опіків.
Велике занепокоєння викликає відсутність у місті висотної пожежної драбини. Сьогодні ми фактично не маємо можливості гасити пожежі вище дев'ятого поверху.
Вимагає негайного вирішення питання ремонту приміщень СДПЧ-1 та СДПЧ-2, які зараз перебувають в аварійному стані. Вже проведено відповідні експертизи і затверджено проект реконструкції. Можливість відновити будівлі є, а от грошей... А тому ми й надалі сподіваємося на розуміння та підтримку з боку міського голови та депутатів міської ради.
- Що б ви побажали своїм колегам-вогнеборцям з нагоди професійного свята - Дня працівників пожежної охорони?
- Попри всі проблеми та негаразди, особовий склад пожежної охорони міста бадьоро себе почуває і готовий допомагати людям у боротьбі з вогняною стихією. Від себе особисто хочу поздоровити зі святом усіх бійців та ветеранів служби "01" і побажати міцного здоров'я, щастя, всіляких гараздів. Хай у ваших домівках сяє лише вогонь добра, щирості та любові. Зі святом!
Людмила Зайцева