Подвиг українського народу не забутий

До Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Кропивницькому стартувало проведення у школах міста єдиного уроку «Друга світова війна: український вимір». Напередодні відзначення 75-ї річниці Перемоги, 7 – 8 травня, у навчальних закладах міста вчителі історії, класні керівники провели відеоуроки чи виховні заходи в онлайн-режимі.

– Управління освіти міської ради разом із провідними вчителями обласного центру підготувало рекомендації щодо проведення таких уроків, – зазначила начальниця управління Лариса Костенко. – Участь у них, окрім безпосередньо вчителів, які розповіли про історичні події, які відбувались на території України під час Другої світової війни, взяли діти та їхні батьки, розповівши про те, як воєнні дії торкнулися їхніх родини. Діти не просто розповідали сімейні історії про своїх дідів та прадідів, які воювали на фронтах великої війни, працювали у тилу, перебували під нацистською окупацією, а й виготовляли маки – символ пам’яті та примирення, демонстрували свої малюнки.

Залишаться в пам’яті відеоуроки Тетяни Вдовиченко та Марини Сергієнко, інших вчителів, на яких учні розповідади, що для їхніх родин значить День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вони також повідали історії своїх родин, яких торкнулось полум’я війни, роз’яснили що значать символи перемоги – червоний мак, чорна стрічка пам’яті, вічний вогонь біля обелісків загиблим у тій кривавій бойні. Читали вірші та вшанували пам’ять всіх загиблих на фронтах Другої світової хвилиною мовчання.

Учителям історії став у пригоді відеоролик методиста Костянтина Скляниченка, в якому зібрано всі факти участі українців у лавах об’єднаних націй на всіх фронтах Другої світової, у партизанських загонах, вивезення українських остарбайтерів на роботи до нацистської Німеччини, розповідається про долі військовополонених, депортацію кримських татар тощо. Все це страшні сторінки Другої світової війни, яка опалила Україну, принесла розруху, знищила економіку, а головне – забрала десятки мільйонів життів, залишила тисячі вдів та сиріт, яким довелося відбудовувати країну.

Забувати цю страшну сторінку історії не можна. І молоде покоління нинішньої незалежної України свято шанує подвиг своїх дідів та прадідів у перемозі над нацизмом у найкривавішій війні за всю історію людства.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також