Друге та третє засідання третьої сесії міської ради, які відбулися кількома днями пізніше після “провального” першого, були максимально продуктивними. Депутати прийняли ряд важливих для територіальної громади рішень.
У п’ятницю 10 червня працювали весь робочий день, розглянули більше ста депутатських запитів. Вони стосувалися перейменування кіровоградських вулиць на честь воїнів-афганців (вніс Олег Краснокутський), відтермінування вступу у дію Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який вступає в силу з 1 липня поточного року. За ініціативи депутата Олександра Цертія, міська рада направила відповідне звернення до Верховної Ради України через неготовність мешканців багатоповерхових будинків утворювати ОСББ. (14 червня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до статті 13 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, залишивши термін перше липня 2016 року в силі, однак дозволивши ЖЕКам надавати послуги з утримання багатоквартирних будинків до призначення їх управителів).
Олександр Цертій вніс на розгляд своїх колег й інше звернення до парламентарів, де зафіксована пропозиція підвищити прожитковий мінімум українців, щоб вони мали можливість самостійно, без державної допомоги, сплачувати комунальні послуги.
За пропозицією депутата Андрія Кролевця будуть вивчені обставини масового обрізання дерев у Кіровограді вздовж ліній електропередач на вулицях Єгорова, Михайлівській, Гагаріна, Тарковського. За результатами цього розслідування будуть виставлені претензії щодо відшкодування збитків організації, яка виконувала роботи. Міська рада також підтримала запит Валентини Яремчук щодо розгляду можливості створення у Кіровограді перинатального центру ІІ рівня надання медичної допомоги на базі пологового будинку №1 та медичного комплексу гінекологічного профілю – на базі пологового будинку №2. Валентина Яремчук пропонує, щоб у другому лікувальному закладі проводилося лікування вагітних жінок з патологіями, хворих на гінекологічні недуги та безпліддя. Також депутат внесла запит про збільшення бюджетних асигнувань на матеріальну допомогу кіровоградцям, які потребують дороговартісного лікування.
Депутати вирішили проблему майже чотирьох тисяч внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які оселились у Кіровограді. Рішенням міської ради регламентується реєстрація їх місця перебування. Координатор обласного штабу допомоги переселенцям Валентина Кулачко висловила щиру подяку особисто міському голові Андрію Райковичу та всьому депутатському корпусу міської ради вдячність за розуміння проблем цих людей.
– Цього рішення чекали мої земляки, які через невідповідність законодавчих актів були позбавлені можливості отримувати відмітку реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб, а відтак – і соціальні виплати, – зазначила луганчанка Валентина Кулачко. – Це була дуже серйозна проблема, тим більше, що значна частина переселенців знаходяться у скрутному матеріальному становищі. Тепер же всі бюрократичні перепони ліквідовані, і люди зможуть безперешкодно отримувати належні їм кошти. Дякую владі на те, що пішла на такий крок і фактично взяла на себе функції та відповідальність, що мали б взяти державні органи влади.
Із 13 червня працівники відділу реєстрації місця проживання Кіровоградської міської ради ставлять штампи в довідках внутрішньо переміщених осіб у регіональному штабі переселенців, розміщеному в Кіровоградській ОДА (кабінет № 12), від 10:00 до 12:00 та у приміщенні міської ради (каб. 120).
Депутати також затвердили положення про комісію з розгляду питань щодо надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Кіровограда, відповідно до якого кіровоградці можуть розраховувати на збільшення максимальної допомоги у разі необхідності до 50 тисяч гривень.
Також на сесійному засіданні було прийняте рішення про надання одноразової грошової допомоги громадянам міста Кіровограда, звільнено на 50 відсотків від оплати за користування послугами ЖКГ членів сімей військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків в Республіці Афганістан та внесено зміни до комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік. Так, для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, які є мешканцями Кіровограда, передбачено понад три мільйони гривннь. Для надання щомісячної матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО – 300 тисяч гривень, для надання щомісячної матеріальної допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих для вирішення соціально-побутових питань за зверненнями, що надійшли у грудні 2015 року, – майже 55 тисяч гривень,на забезпечення безкоштовного зубопротезування та лікування стоматологічних захворювань учасників АТО та їх дітей – 87 тисяч гривень.
Депутати затвердили програму регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Кіровограді на 2016–2020 роки, якою передбачається створити службу відлову хвостатих безхатченків, облаштування майданчиків для вигулу домашніх собак та здійснення заходів із регулювання чисельності чотирилапих бродяжок. Згадали депутати й про створення притулку для бездомних тварин. На що начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександр Хачатурян повідомив, що земля для притулку виділена, проектно-кошторисна документація для його побудови виготовлена. Залишається отримати кошти з державного бюджету, як і передбачалось умовами реалізації проекту.
– Коли він готувався у 2014, вартість цих робіт становила майже вісім мільйонів гривень, – зазначив Олександр Хачатурян. – Зараз вартість робіт значно вища.
На це присутній на сесійному засідання народний депутат України Олександр Горбунов повідомив, що для реалізації даного проекту з державного екологічного фонду вже в цьому році надійде 15 мільйонів гривень.
Депутати затвердили міську програму сприяння створенню та підтримки функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в місті Кіровограді на 2016–2018 роки. Документом передбачено, що в нинішньому році на капітальні ремонти, виготовлення технічної документації та підтримку вже створених ОСББ, буде виділено з міського бюджету майже мільйон гривень.
– Це, звичайно, мало, – прокоментував ситуацію Андрій Райкович. – Але з урахуванням того, що кіровоградці виявили готовність власними силами утримувати будинки – лише за два останніх місяці було створено 10 ОСББ, в той час, як за попередні 10 років тільки 21, за результатами виконання міського бюджету у першому півріччі поточного року ми збільшимо суму.
Депутати внесли зміни та доповнення до заходів щодо забезпечення виконання програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Кіровограда на 2016 рік.
Прийнятим рішенням передбачене додаткове фінсування КП “Теплоенергетик” у сумі 3,8 мільйона гривень, які будуть використані для придбання необхідних матеріалів для виконання ремонтних робіт на період підготовки до опалювального сезону 2016 – 2017 років та забезпечення п’ятиденного робочого тижня робітникам ремонтних бригад підприємства.
– Вільні кошти від співфінасування з міського бюджету програми капітального ремонту теплової мережі у Кіровограді з’явилися після рішення Кабінету Міністрів України фінансувати таку програму із державного бюджету наступного, 2017 року, – повідомив начальник головного управління ЖКГ Олександр Хачатурян.
Народні обранці внесли зміни до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Кіровоградської міської ради сьомого скликання.
Відповідно до прийнятого рішення зі складу виконкому вивели колишнього секретаря міської ради Володимира Смірнова та Андрія Кролевця, який набув статус депутата міської ради. Одночасно, до складу виконкому була введена одна кандидатура – чинного секретаря міської ради Сергія Бойка.
Розглянули народні обранці й депутатське звернення народного депутата України Костянтина Яринича щодо перейменування Кіровограда на Кропивницький.
Після бурхливої дискусії лише 10 депутатів міської ради підтримали назву Кропивницький, а 23 – висловилися проти такого перейменування.
У вівторок, 14 червня, депутати зібрались на третє засідання третьої сесії міської ради.
На його початку міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Сергій Бойко вручили воїнам-АТОвцям державні нагороди. Так, орден “За мужність” ІІІ ступеню отримав син загиблого сержанта Валерія Бочарникова Владислав. Медалі “Захиснику Вітчизни” були вручені молодшому сержанту Ігорю Іванову, старшому лейтенанту Ігорю Руденку, солдатам Василю Ткачову та Андрію Фомічову.
Слово було надане і представникам міської громади. Зокрема, перед депутатами виступили підприємці, які мають суперечку щодо права власності на земельну ділянку. Громадський активіст Дмитро Сінченко звернув увагу представників депутатського корпусу на необхідність більш ретельного розгляду електронних петицій, які спрямовують кіровоградці для вирішення міських проблем. Інший представник громади Максим Сінченко наголосив на недопустимості безконтрольного обрізування дерев на вулицях міста. Депутатський корпус також погодився створити депутатську комісію з розслідування обставин виділення земельних ділянок на території Лісопаркової. До комісії увійшли представники усіх депутатських фракцій міської ради.
Депутати надали згоду комунальному підприємству “Кіровоград – Благоустрій” на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для розміщення природно-заповідного фонду парку “Перемоги” орієнтовною площею 52 га. Таке рішення, на переконання автора проекту Олександра Цертія, дасть можливість зберегти улюблену серед кіровоградців зелену зону відпочинку.
Ще одним актуальним питанням стало внесення змін до двох профільних галузевих програм головного управління житлово-комунального господарства. Так, у програмі розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Кіровограда на 2016 рік збільшено видатки на 17 мільйонів гривень для проведення ремонтів на 13 об’єктах. Загальний кошторис програми відтепер складає 86 мільйонів гривень.
Внісши зміни до програми будівництва, реконструкції, ремонту доріг та експлуатації дорожньої системи в місті Кіровограді на 2016 рік, депутати збільшили до трьох мільйонів гривень видатки на ремонти тротуарів обласного центру, і збільшили суму на капітальні ремонти доріг до 13,2 мільйони гривень.
Друга половина сесійного засідання була присвячена розгляду питань регулювання земельних відносин, в тому числі й передачу у власність земельних ділянок учасникам АТО.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА