11 червня депутати міської ради Кропивницького зібрались на третє засідання п’ятнадцятої сесії сьомого скликання.
Міський голова Андрій Райкович оголосив про день жалоби через смерть учасника АТО кропивничанина Олександра Горбенка, який останнім часом хворів на невиліковну недугу. Всі присутні у сесійній залі вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.
А потім настав час для приємних новин: кропивницькі спортсмени вкотре довели свою майстерність на міжнародних змаганнях. Ярослав Ткач став чемпіоном Європи, а згодом і чемпіоном світу зі скелелазання. А Геннадій Тимофєєв виборов три срібні медалі на Чемпіонаті Європи з гирьового спорту. Спортсменів та їхніх тренерів гучними оплесками вітали всі присутні в сесійній залі. Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов вручили їм грошові винагороди.
Також міський голова повідомив про вихід з фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» депутатки Валентини Яремчук та вручив Олені Капітоновій посвідчення депутата міської ради. Було оприлюднено відповідне рішення міської виборчої комісії, адже у фракції «Свобода» відбулася ротація: Олена Капітонова зайняла місце депутата Геннадія Маламена, який склав свої повноваження у зв’язку з проходженням військової служби в лавах Збройних сил України.
Також перед депутатами виступив начальник обласного управління Національної поліції України Роман Козьяков, який поінформував про криміногенну ситуацію в обласному центрі та представив нового начальника міського відділу поліції Андрія Гудіму.
Отримали слово і представники громадськості. Зокрема, захисники зелених насаджень, які перед початком сесійного засідання провели пікет з вимогою прийняти мораторій на обрізання дерев. Також виступили і представники мешканців вулиці Василя Нікітіна (колишньої Червонозорівської), які протестують проти того, щоб цією вулицею рухався великогабаритний транспорт.
– Міська влада прийняла рішення про побудову об’єкту «арка» для того, щоб розвантажити транспортний потік вулицею Миколи Левитського (колишня Колгоспна), покращити логістичну та екологічну ситуацію не лише на Новомиколаївці, а й у місті в цілому, – відреагував на виступ кропивничанки Андрій Райкович. – Але окремі політикани замість того, щоб пояснити людям ситуацію, починають їх безпідставно залякувати. Скільки претензій було, коли ми ремонтували вулицю Короленка. А тепер там любо-дорого пройти і проїхати. Більше того, місто очікує реалізації нових транспортних проєктів. Зокрема, реконструкції вулиць Полтавської, Кропивницького та інших. Місто має розвиватися, і побудова нових транспортних розв’язок, реконструкція транспортних магістралей – у пріоритеті у міської влади.
Планується, що рух вулицями Миколи Левитського і Василя Нікітіна буде одностороннім у зустрічних напрямках. Це суттєво розвантажить рух транспорту на одному із магістральних напрямків у Кропивницькому. Крім того, більше громадського транспорту тут курсуватиме. Щодо великовагового транспорту – автопоїздів, то міська влада має тут принципову позицію: таким автомобілям не місце на дорогах міста, вони просто вбивають асфальтове покриття.
Отримали відповіді на свої запитання і захисники зелених насаджень.
У Кропивницькому буде запроваджено мараторій на обрізання дерев. Відповідне розпорядження видасть міський голова.
– Необхідно заборонити проводити омолоджувальне обрізання дерев до кінця 2019 року, – зазначив Андрій Райкович. – Зараз обрізати дерева вже не можна, ця робота почнеться взимку. І я особисто простежу за тим, щоб на кожному обрізанні дерева були присутні фахівці.
Щодо масового обрізання дерев у парку Перемоги очільник міста доручив провести розслідування та зробити ретельне обстеження зелених насаджень. Якщо якесь із обрізаних дерев загине, підрядчик буде зобов’язаний відшкодувати збтки і висадити нове.
Депутат міської ради Олександр Цертій виступив з ініціативою закріпити впровадження мораторію на обрізання дерев ще й рішенням міської ради. Він вніс проект рішення «Про деякі питання утримання зелених насаджень у Кропивницькому», але депутати вирішили, що розпорядження міського голови достатньо і не підтримали колегу.
Депутати також прийняли зміни до міського бюджету на 2019 рік. Зокрема, є суттєві надходження за рахунок офіційних трансфертів – субвенцій з державного та обласного бюджетів.
За інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, міський бюджет Кропивницького отримав 21,8 мільйона гривень субвенції, з яких левова частка буде спрямована на заходи соціально-економічного розвитку обласного центру. Зокрема, 11,7 мільйона гривень використають на реконструкцію парку Перемоги, а 638 тисяч гривень – на виконання програми енергоефективності, заміну вікон у житловому фонді міста. На підвищення якості освіти у школах Кропивницького спрямують 4,84 мільйона гривень. За ці кошти придбають закладам освіти комп’ютерну техніку і забезпечать в них розвиток мережі інтернет. 4,8 мільйона гривень підуть на створення у Кропивницькому сучасного Центру надання адміністративних послуг у формі прозорого офісу.
Місто отримає також кошти з Державного фонду реконструкції і розвитку на дорожню інфраструктуру обласного центру.
– Мова йде про понад три мільйони гривень, – зазначив Андрій Райкович. – За ці кошти ми виконаємо заплановані ремонти дорожнього покриття: поточний – по вулиці Полтавській від вулиці Васнецова до площі Дружби народів і капітальний – по провулку Об’їзному, вулицях Харківській, Степана Разіна до Далекосхідного кладовища. Таким чином, ця оновлена дорога з’єднає Велику Балку і автовокзал №1.
Міська рада Кропивницького звернулася до Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо фінансової незабезпеченості медицини у Кропивницькому.
У зверненні йдеться про те, що обсяг медичної субвенції з державного бюджету для надання вторинної медичної допомоги на охорону здоров’я у Кропивницького затверджено в розмірі 172,7 млн грн, що становить 34 відсотки від реальної потреби. Медична субвенція використовується виключно на виплату заробітної плати працівникам медичних закладів. Враховуючи зростання посадових окладів та мінімальної заробітної плати, незабезпеченість галузі до кінця 2019 року становить 59,9 мільйона гривень. У зв’язку з незабезпеченням місячними та річними кошторисними призначеннями постійно виникає кредиторська заборгованість із заробітної плати працівників лікувально-профілактичних закладів вторинної ланки медичної допомоги.
На перше травня 2019 року в медичній галузі була заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 9,4 млн грн (за другу половину квітня), яку не вдалося погасити у повному обсязі навіть при надходженні першої частини медичної субвенції за травень. Заборгованість станом на шосте травня складає 2,2 млн грн, яку планується погасити за рахунок другої частини медичної субвенції за травень. При цьому з початку року з міського бюджету за рахунок перерозподілу видатків з інших статей вже виділено на оплату праці медичних працівників 8,3 млн грн. Тобто без додаткових коштів очікується щомісячне поступове зростання заборгованості із виплати заробітної плати.
«З метою своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати медичним працівникам, для уникнення соціальної напруги в медичних колективах та недопущення порушення законодавства про оплату праці звертаємося з проханням внести зміни до Державного бюджету України на 2019 рік у частині збільшення медичної субвенції, зокрема місту Кропивницькому на загальну суму 67,2 мільйона гривень, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями працівникам галузі «Охорона здоров’я» у сумі 59,9 мільйона гривень та забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів у сумі 7,3 мільйона гривень», – говориться у зверненні.
Міська рада встановила розміри ставок єдиного податку у Кропивницькому на 2020 рік.
– Прийняте рішення стосується платників єдиного податку першої та другої групи, – зазначила директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Маріанна Морква. – Розміри ставок єдиного податку на наступний рік визначені на рівні ставок 2019 року.
Відповідно до прийнятого рішення, ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку встановлені у розмірі 10 відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року. Платники другої групи сплачуватимуть єдиний податок у розмірі 15 відсотків.
Депутати встановили ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік.
За інформацією директора департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Маріанни Моркви, у визначені терміни був розроблений та оприлюднений відповідний проект рішення для проходження процедури прийняття регуляторного акта. На початковому етапі передбачалася градація ставок податку від 0,2 до 1,5 відсотка.
– Під час публічного обговорення до департаменту надійшли пропозиції від суб’єктів господарювання, виконавчих органів міської ради та депутатського корпусу, – зазначила Маріанна Морква. – Всі пропозиції були опрацьовані та направлені на розгляд профільних депутатських комісій. Таким чином, з питанням ґрунтовно ознайомилися на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва, на постійних депутатських комісіях з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку, з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності, а також на комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.
Враховуючи результати обговорень та надані пропозиції, на розгляд міської ради винесено узгоджений проект рішення, яким передбачено:
врахування пропозиції щодо встановлення ставки нуль відсотків для будівель вищих навчальних закладів; пільга 99,99 відсотка для господарських (присадибних) будівель, що належать юридичним особам (допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо);
пільга 100 відсотків – для фізичних осіб на господарські (присадибні) будівлі;
пільга 100 відсотків – на об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності осіб: учасників антитерористичної операції в східних областях України та операції об’єднаних сил, а також членів їхніх сімей, учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них (учасників Другої світової війни, учасників війни в Афганістані). Пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості.
Решта ставок передбачена на рівні 0,3 відсотка, що відповідає розміру, який діє в 2019 році.
Депутати затвердили положення про порядок розміщення та перебування сезонних об’єктів торгівлі на об’єктах благоустрою комунальної власності з використанням їх окремих елементів на території міста.
Як зазначила Маріанна Морква, регуляторний акт розроблено з метою упорядкування розміщення сезонних об’єктів з продажу квасу та морозива, атракціонів з 15 квітня по 15 жовтня, ялинок – з 15 по 31 грудня та забезпечення додаткових надходжень до міського бюджету. Крім того, рішення упорядковує процедури розміщення та перебування сезонних об’єктів торгівлі на об’єктах благоустрою комунальної власності з використанням їх окремих елементів.
Рішенням визначено порядок розміщення сезонних об’єктів торгівлі, термін здійснення сезонної торгівлі та розмір плати за розміщення та перебування сезонних об’єктів торгівлі на об’єктах благоустрою комунальної власності з використанням їх окремих елементів.
Підставою для розміщення сезонного об’єкта торгівлі є рішення виконавчого комітету міської ради «Про визначення місць для здійснення сезонної торгівлі у місті Кропивницькому» та договір на сплату коштів, який укладається між департаментом з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради та суб’єктом господарювання. Сплачені суб’єктами господарювання кошти в повному обсязі перераховуються до фонду розвитку та благоустрою міста Кропивницького.
Також депутати розглянули низку питань регулювання земельних відносин.