Перше захворювання на малярію

У Кропивницькому зареєстрували перший випадок захворювання на малярію. Про це повідомила заступник начальника обласного лабораторного центру Надія Оперчук.
– У студента медичного університету, який тимчасово перебував у Кропивницькому, була триденна малярія. Він прибув у місто в травні і в лікарню потрапив з підозрою на малярію у червні. Це студент з Індії, йому 19 років. За три місяці до приїзду у Кропивницький за місцем постійного проживання він вже перехворів на малярію, на даній території дуже часто трапляються випадки цієї хвороби. Після лікування студент поїхав до Індії, – розповіла Надія Оперчук.
За словами фахівця, випадки малярії на Кіровоградщині, та й у всій країні, траплються вкрай рідко. Торік у Кропивницькому не було зареєстровано жодного, а у 2016 році зафіксували їх три – у працівників авіакомпанії УРГА, які побували в Африці.
Малярія – інфекційна хвороба, збудником якої є найпростіші організми (плазмодії малярії), що передаються від хворої людини через укуси малярійних комарів. Заразитись малярією також можна під час переливання крові, якщо донором був паразитоносій або хворий малярією, і через не стерильні інструменти.
Ризик захворювання малярією найбільш високий в Західній, Екваторіальній та Південній Америці, а також в Океанії. Відомо, що в Кенії за останніх 10 років він збільшився в 5 разів.
До тяжких клінічних наслідків можна віднести зростання в останніх 5 років летальності від тропічної малярії у 3,8 рази, порівняно з попередніми роками. Це пов’ язано з пізнім зверненням хворих за медичною допомогою, несвоєчасною діагностикою.
Хвороба проходить з тяжким перебігом, загальним нездужанням, нападами ознобу, високим підвищення температури, порушеннями з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого перебігу хвороба може закінчитися смертю.
Запобіжні заходи
– За тиждень до виїзду, весь період перебування в тропіках і протягом 4 тижнів після повернення приймайте протималярійні препарати.
– Намагайтесь придбати ті препарати, які практикуються в даній країні, де ви перебуваєте.
– Слід захищати себе від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.
– Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію. При перших симптомах захворювання не чекайте, поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря.
Не слід забувати, що в нашій країні в теплий період року є всі кліматичні та природні умови для розвитку та передачі збудника малярії. І хоча у нас реєструвались тільки завізні випадки захворювання, все ж потрібно захистити себе від непроханих крилатих гостей. Всі кватирки та фрамуги потрібно засітчити, а при прогулянках на свіжому повітрі та перебуванні за містом, особливо ввечері, необхідно обробляти шкіру репелентами.

Читайте також