Людмила Поліщук зазначила, що робота управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області впродовж шести місяців поточного року щодо наповнення бюджету та забезпечення своєчасної виплати громадянам пенсій та грошової допомоги мала результативний і ефективний характер. Область виконала основне завдання – забезпечила надходження коштів в обсягах, достатніх для своєчасних пенсійних виплат.
Так, за І півріччя 2010 року до бюджету фонду в області надійшло 888,5 млн. грн. власних коштів, що більше проти відповідного періоду минулого року на 141 млн. грн., або на 18,9 відсотка. Забезпечено стале і своєчасне фінансування витрат на виплату пенсій 315 тисячам пенсіонерам області. Видатки на виплату пенсій та грошової допомоги за шість місяців нинішнього року склали 1 млрд. 928 млн. грн. та зросли на 274 млн. грн., проти відповідного періоду минулого року, або на 16,6 відсотка.
Начальник головного управління Пенсійного фонду України в області повідомила, що в травні поточного року розпочалася робота з виплати пенсій за новими соціальними стандартами, передбаченими Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік». Проведено перерахунки мінімальних розмірів пенсій, надбавок до пенсій за понаднормативний стаж та інших виплат, розмір яких обчислюється з розміру прожиткового мінімуму.
Із загальної чисельності пенсіонерів підвищення отримали 275,7 тисячі осіб (або 81 відсоток від загальної кількості пенсіонерів області). Мінімальний розмір пенсії збільшився з 630 грн. до 706 грн. і в грудні поточного року становитиме 734 грн., що на 28,1 відсотка більше проти грудня 2009 року.
Загальні видатки на виплату пенсій у травні становили 354,4 млн. грн., що на 75,6 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року. У червні 2010 року загальні видатки на виплату пенсій склали 358,9 млн. грн., що на 80,6 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Станом на 1 липня 2010 року середній розмір пенсії після проведених перерахунків складає 981,50 грн., і зріс у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 18,8 відсотка.
Проведений перерахунок пенсій сприяв тому, що кількість пенсіонерів, які отримують пенсію понад 700 грн., збільшилась майже на 87 тис. осіб.
Людмила Поліщук зазначила, що нагальним є питання своєчасності, повноти перерахування страхувальниками пенсійних внесків, недопущення заборгованості до Пенсійного фонду, чітке дотримання платіжної дисципліни.
Переважна кількість платників дотримується пенсійного законодавства щодо обов’язкових внесків, однак 555 суб’єктів господарювання не розраховуються з Пенсійним фондом, позбавляючи при цьому зарахування страхового стажу понад 7 тисяч найманих працівників.
Із 78 млн. грн. заборгованості по сплаті страхових внесків, яка склалася на 1 червня, 6,6 млн. грн., або 8 відсотків складає борг економічно активних платників, решта 71,4 млн. грн. боргу – за підприємствами, які знаходяться у процедурах банкрутства, по яких обмежено заходи стягнення згідно діючого законодавства.
Робота із стягнення заборгованості продовжується в судовому порядку. З початку року на користь органів Пенсійного фонду України від відділів Державної виконавчої служби надійшло 4,4 млн. грн.